Kitap Kreş Ve Gündüz Bakımevlerinde İş Sağlığı Ve Güvenliği

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Türkiye’de kreş ve gündüz bakım evlerinde verilen erken çocukluk bakımı hizmetleri hem kamu hem de özel kurum ve kuruluşlar tarafından sunulur. Sayıları kreş ve gündüz bakım evlerindeki çocuk sayısına göre değişmekle birlikte bu işyerlerinde öğretmenler, çocuk gelişimcileri, diyetisyenler, psikologlar, hemşireler, idari personeller, aşçılar ve temizlik görevlileri, teknisyenler, güvenlik görevlileri ve stajyer öğrenciler çalışırlar.

Çocukların bakımlarının yapıldığı bu işyerlerinde öncelik çocukların sağlıkları ve güvenliklerine verildiğinden çalışanların sağlıkları ve güvenlikleri ikinci planda kalır. Ancak çocuklar için tasarlanmış kreş ve gündüz bakım evlerinde uygun önlemler alınmadığında çalışanların güvenliğini ve sağlığını doğrudan veya dolaylı bir biçimde; hemen veya sonradan etkileyen fiziksel, kimyasal, biyolojik, ergonomik, psikososyal tehlikeler ve güvenlik tehlikeleri bulunur.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi’nin (ÇASGEM) Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Teknik Destek Projesi kapsamında hazırlanan Kreş ve Gündüz Bakımevlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği kitapçığı ekte yer almaktadır.

Ekli dosyalar

• Kreş ve Gündüz Bakımevlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği.pdf
    2.8 MB · Görüntüleme: 403
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.