Haber Kömür Ocağında Patlama: 3 Yaralı (video)- Edirne

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Kömür Ocağında Patlama: 3 Yaralı

  Edirne’nin Uzunköprü İlçesi’nde kömür ocağında grizu patlaması sonucu 3 işçi yaralandı.

  http://www.mynet.com/tv/embed/1994610

  EDİRNE, (DHA) - Ambulanslarla Uzunköprü Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan yüzünde ve kollarında 3’ncü derece yanık oluşan 2 işçi İstanbul’a, diğer işçi ise Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’ne sevk edildi. Olay, saat 19.00 sıralarında Uzunköprü İlçesi’ne bağlı Altınyazı Köyü’ndeki Mustafa Kuru’ya ait kömür ocağında meydana geldi.

  İşçiler, 6 metre derinliğe indiği sırada küçük çaplı grizu patlaması meydana geldi. Kaza sonucu Nezi Ören (48), kardeşi Seyfi Ören (44) ve oğlu Muhammet Ören (25) yaralandı. Diğer işçiler tarafından kömür ocağından çıkarılan yaralılar ihbar üzerine gelen ambulanslarla Uzunköprü Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alındı. Yaralılardan Muhammed Ören, Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’ndeki yanık ünitesine, sağlık durumu ciddi olan ve yüzünde yanıklar oluşan Nezi Ören ve Seyfi Ören ise İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Madende çalışma durdurulurken, jandarma ekiplerinin olayla ilgili soruşturması sürüyor. Olay ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere iş müfettişleri görevlendirildi.

  ÜRETİMİ DURDURULMUŞ

  Bakan Yıldız, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 2015 yılı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında, Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde, bir kömür madeninde meydana gelen grizu parlamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kazanın yaşandığı madenin işletmecisi Altınyazı Madencilik'e ilişkin bilgiler veren Yıldız, şöyle konuştu: "Altınyazı Madencilik'e Haziran 2014'te heyet gitmiş, eksikler tespit edilmiş, durdurulmuş. 23 Eylül'de eksik evraklar getirilmiş ve 27 Ekim'de de üretim faaliyeti durdurulmuş. Saat 19.00'da bugün orada bir kaza olmuş. Ne diyebilirim, ben hangi arkadaşıma ne diyebilirim? Orada eksiklik tespit etmiş, üretimi durdurmuş ama orada şu veya bu şekilde daha sebebini bilmiyorum. Çok taze bir olay."

  Kaynak:http://www.mynet.com/haber/yasam/komur-ocaginda-patlama-3-yarali-1554350-1


   
 2. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

  Grizu Patlamasında Yaralanan 2 Kardeş İstanbul'a Getirildi

  1.jpg

  EDİRNE'nin Uzunköprü İlçesi'nde kömür ocağında grizu patlaması sonucu yaralanarak İstanbul'a sevk edilen 2 işçi, ambulanslarla gece saat 01.00 sıralarında Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi.

  2.jpg

  Edirne'nin Uzunköprü İlçesi'ne bağlı Altınyazı Köyü'nde akşam saat 19.00 sıralarında Mustafa Kuru'ya ait kömür ocağında meydana gelen küçük çapta grizu patlaması sonucu yaralanan Nezi Ören (48), kardeşi Seyfi Ören (44) ve oğlu Muhammet Ören (25) Uzunköprü Devlet Hastanesi'nde kaldırıldı. Burada ilk tedavilerinin ardından da Muhammed Ören Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'ndeki yanık ünitesine; sağlık durumu ciddi olan ve yüzünde yanıklar oluşan Nezi Ören ile kardeşi Seyfi Ören ise İstanbul'a sevk edildi.

  3.jpg

  Yaralı iki işçi gece saat 01.00 sıralarında ambulanslarla Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Ünitesi'ne getirilerek tedavi altına alındı.

  4.jpg

  Kaynak: DHA

   
 3. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

 4. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica