Soru : Kitap Tavsiyesi

murom

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba;
İSG alanında yeni çalışmaya başladım. Bu alanda yapılması gereken ya da eksiklere dair neler olması gerektiği hususunda rehberlik edebilecek bir kaynak arayışım mevcut. Yardımcı olabilirseniz.
Çalıştığım alan şu an depoculuk alanında faaliyet gösteren bir şirket. Kitap tavsiyerinizde sektörü göz önünde bulundurabilirseniz.
Teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gül Bahar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Merhaba;
İSG alanında yeni çalışmaya başladım. Bu alanda yapılması gereken ya da eksiklere dair neler olması gerektiği hususunda rehberlik edebilecek bir kaynak arayışım mevcut. Yardımcı olabilirseniz.
Çalıştığım alan şu an depoculuk alanında faaliyet gösteren bir şirket. Kitap tavsiyerinizde sektörü göz önünde bulundurabilirseniz.
Teşekkürler
C sınıfı uzmanlık sınavını yeni kazandım şu kaynağı alın yardımcı olur diyemem çünkü isg değişime uğrayan bir bölüm olduğu için kanunları takip edip çalışmak daha etkili oluyor , kanunları ne kadar hakim iseniz avantaj . Güncel olmayan çok fazla kitap var piyasada. Sosyal medyada paylaşılan soruları ve bilgileri takip ederseniz o da verimli oluyor . Gittiğiniz akademinin verdiği kitaptan başlayıp konuları araştırıp not alın bence .

Moderatör tarafında düzenlendi:

Seyit GÜVENÇ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Öncelikle hayırlı olsun. Bence yapmanız gereken kitap tavsiyesi yerine mevzuat.gov.tr adresinden ilgili kanun ve yönetmelikleri indirip inceleyerek kendi kayıtlarınızı hazırlamanızdır. Bu arada kurs gördüğünüz kurumun hazırlık kitaplarını kullanabilirsiniz.

murom

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar teşekkür ederim. Dediğiniz gibi yapmayı düşünüyorum. Yalnız bu noktada aklıma takılan husus; çok fazla okunması gereken mevzuat var ve bunların hepsini okumaya çalışırken kaçırabileceğim hususlar olabileceği düşüncesindeyim. Burada aslında genel bilgileri olup temelde kaçırmamam gereken hususlara dair yararlanabileceğim bir kaynak arayışındayım.

hasanyildiz84

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
Merhaba;
Teşekkürler

Arkadaşlar teşekkür ederim. Dediğiniz gibi yapmayı düşünüyorum. Yalnız bu noktada aklıma takılan husus; çok fazla okunması gereken mevzuat var ve bunların hepsini okumaya çalışırken kaçırabileceğim hususlar olabileceği düşüncesindeyim. Burada aslında genel bilgileri olup temelde kaçırmamam gereken hususlara dair yararlanabileceğim bir kaynak arayışındayım.

Öncelikle sanılanın aksine bir mevzuat kitabı edinip, bunu defaatle okumanızı öneririm.
Kanun değişiyor kitap alınmaz algısı doğru olsa idi Avukatların hiçbir zaman kitap almamaı gerekirdi :)

6331 sayılı kanun başta olmak üzere 4857 ve ilintili mevzuatları defaatle okumanız avantajınızadır.

Bunun haricinde Yücel Karakuş hocanın Yeni uzmanlar iin hazırladığı bir yazı serisi vardı, bunu okuyabilirsiniz; aşama aşama yetki, sorumluluk vs her detayı anlatıyor.

Bunun haricinde büyük markaların "Güvenlik Kültürü" mantığında ki kitapları okumanızı önemle tavsiye ederim.

Genel olarak sosyal emdyadan bakın öğrenirsiniz algısı oluşmuş durumda ancak maalesef çok özel gruplar ve tartışma ortamları hariç, bilgiler öğretici ve gerçekliği olmayan detaylar.

Yazılacak çok şey var bu konuda ancak zaman yetmez :)

Bol Şanslar

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.