Tartışma - Kısmi Zamanlı Işyeri Hekimi Ücreti | Sayfa 2 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma Kısmi Zamanlı Işyeri Hekimi Ücreti

Konu, 'İşyeri Hekimliği Hakkında Güncel Tartışmalar' kısmında H.Ece SÜRMEN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. oceandoctor

  oceandoctor TÜİSAG Üyesi  Fiyatlar gercekci. Tabip odasinin minimum asgari fiyat sozlesmesidir. Asgari oldugundan az tehlikeli grup olrak degerlendirebilirsiniz. Tabiki Isyeri hekimliginin disinda birde uzmanlik var ise ozellikle Solunum Fonksiyon testi ve Pnomokonyoz hekimi olrak Gogus hastaliklari uzmanlari yada Intaniye bulasici hastaliklar uzmani gibi brans uzmanligi olanlarin Isyeri hekimliginde OSGB ler yonunden biraz daha arti kullanim avantajlari var..


   
  mekabe bu yazıya teşekkür etti.
 2. aslan

  aslan TÜİSAG Üyesi

  İşyeri hekimleri Tabipler birliğinin belirlemiş olduğu fiyatların altında çalışabiliyor. Ancak İşveren için ( İşyeri hekimi İşten ayrıldığında mahkemeye verip aradaki ücret farkını faizi ile birlikte alabiliyor. İşverenin SGK primini cezalı olarak ödeme risk i var.) Şu anda tarihini hatırlamıyorum ama Yargıtay 9. dairesinin bu konuda verilmiş kararları var.

   
 3. misg

  misg TÜİSAG Üyesi

  Mahkemeden faizi ile almasının sebebi tabipler birliğinin ücret tarifesi değil, tarifeden dolayı yapılan sözleşm. Şu an bu konuda tabipler birliğinin bir etkisi ve yetkisi yok, konu tamamen bakanlığın yetkisinde. Dolayısıyla ücret tarifesine uyma zorunluluğu da yok.

     

   
  erciyes tezcan bu yazıya teşekkür etti.
 4. uzmknn

  uzmknn TÜİSAG Üyesi

  İş yeri hekimleri OSGB yön değişiklik olduğu için artık sınır illerde çalışabilecek sanırım. bilgisi olan varmı

   
  ramazan arcan bu yazıya teşekkür etti.
 5. rsavlu

  rsavlu TÜİSAG Üyesi

  mekabe bu yazıya teşekkür etti.
 6. charlesdexter

  charlesdexter TÜİSAG Üyesi

  personel sayıları neden 50 den başlıyor arkadaşlar 20 kişi için iş yeri hekimi ile çalışma zorunluluğum yokmu?

   
 7. rsavlu

  rsavlu TÜİSAG Üyesi

  50 işçiden az olanlarda az tehlikeliyse doktor bulundurma şartı yok. Herkes ve kanun tüzük yapanlarda dahil hergün değişen şartlara göre yeniliyorlar. Ancak çok hızlı olmuyor. 01.07.2013 ten sonra oturmaya başlar.
   
 8. rsavlu

  rsavlu TÜİSAG Üyesi

  Ayrıca bu fiyatlandırma Toplum sağlığı merkezlerinin temel iş sağlığı hizmetleri ile ilgili çalışmalarını , bünyesinde işyeri hekimliği hizmeti vermek üzere CSGB ce yetkilendirilen TSM lerinin faaliyetlerini kapsar.Yani OSGB lerle ilgisi yok .Kamuda çalışanlara yönelik bir liste.Ancak OSGB ler Tabip odası fiyatlarından işyerleri ile sözleşme yapıp bizlere bu meblağlardan anlaşma yapmaya çalışıyorlar.Benim anladığım bu.   
 9. charlesdexter

  charlesdexter TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar çok tehlikeli yerlerde 50 kişi altı olunca peki

     

   
 10. rsavlu

  rsavlu TÜİSAG Üyesi

  Cok tehlikeli isyerlerinde sayi 50 den az 10 dan fazla ise isyeri hekimiveya OSGB ile belli saatlere gore anlasmasi gerekiyor. 10 kisiden az olanlar bildigim kadari ile devletce odenecek.   
 11. knozhh

  knozhh TÜİSAG Üyesi

  Bu fiyatlar makul. Ben 70 kişinin çalıştığı az tehlikeli bir iş yeri için işyeri hekimi fiyatı istediğimde hekimler 1500- 2000 lirası fiyatlar çıkarmışlardı.   
 12. varp

  varp TÜİSAG Üyesi

  Aman sevgili dostlarım, lütfen bu yanılgıya düşmeyin. Örgütsüz hiçbir hareket başarıya ulaşmaz; yani hiç bir zaman daha fazla kazanamaz, sömürülürsünüz!
  Biz , hekimler, yasal haklarımızın korunması ve örgütlülük adına , Bakanlık TTB'yi devre dışı bırakmaya çalışsa da biz inatla TTB'yi destekliyor, ve aidatlarımızı ödüyoruz., Anlaşmalarımızda TTB yazısını mutlaka koyuyoruz.
  Bireysel kurtuluşlar geçicidir. Lütfen unutmayın, yakın geçmişe bakın yeter...
  TTB fiyatları haricinde fiyatları kabul etmiyoruz. İş Sağlığı konusunda Mühendis kardeşlerimizle beraber değerlerimizi düşürmeden yürümeliyiz.

  saygıyla

   
  Fatih Kayacı, mekabe, SS001 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 13. SS001

  SS001 TÜİSAG Üyesi

  İsmail Bey, "işyeri" kelimesi unvanınızda yanlış yazılmış. kartvizitlerinizde de böyle değildir umarım.
   
 14. SS001

  SS001 TÜİSAG Üyesi

  Kesinlikle KATILMIYORUM. Göğüs Hstl uzmanı maden ocağında çalışacak ise avantajdır ama onun dışında başka iş kolunda bu bir avantaj değildir. yüzlerce iş kolu var kaç tanesinde pnömokonyoz riski fazladır ki. bu mantıkla bakarsak her meslek hastalığı riski için o branşta hekim avantajlı olur. aynı işyerinde de aynı işçi birden fazla branşı ilgilendiren meslek hastalığı riskine maruz kalıyorsa ki öyledir genelde ne yapacaksınız.

   
 15. erciyes tezcan

  erciyes tezcan TÜİSAG Üyesi

  gözardı ettiğiniz nokta şu.
  bir işveren 8500 tl maaş ödemektense 5000 tl ceza vermeyi tercih edebilir diyorsunuz.ancak işyeri hekimi tarafından yapılması gereken ve yerine getirilmemiş her iş sağlığı hizmeti için(işe giriş ve peryodik muayeneler,eğitimler,aşılamalar vs)ayrı ayrı cezalarıda hesaba katınca çıkacak cezayı düşünüp öyle kıyaslayın.   
  SS001 bu yazıya teşekkür etti.
 16. erciyes tezcan

  erciyes tezcan TÜİSAG Üyesi

  OSGB lerin sınır komşusu illere hizmet vermesi mümkün iken bireysel işyeri hekimliği yapanların il dışına hizmet vermesi mümkün değil

   
 17. Tuğçe GÜLER

  Tuğçe GÜLER TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar,

  Bir firma ile ilgili işyeri hekim ve uzmanı bulundurma zorunluluğu hakkında bilgi edinmek istiyorum. Firma 55 kişilik ancak, 20 kişi bir ilçede, kalan 30 kişi başka bir ilçede başka bir firmayla aynı binada çalışıyor. ve bu kişi gruplarının SGK'ları da farklı. ama aynı firma adı altında gözüktükleri için, ve toplamda 50^'den fazla kişi oldukları için işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı bulundurma zorunluluğu var mı? biraz karışık oldu, ama teşekkür ederim şimdiden.

   
 18. erciyes tezcan

  erciyes tezcan TÜİSAG Üyesi

  bu fiyat listesine uyan işyeri bu fiyatlara sadık kalmayan hekimlerden dolayı bulunamıyor maalesef.

   
  mekabe bu yazıya teşekkür etti.
 19. erciyes tezcan

  erciyes tezcan TÜİSAG Üyesi

  bu firmanın tehlike sınıfı nedir

   
 20. Tuğçe GÜLER

  Tuğçe GÜLER TÜİSAG Üyesi

  Az tehlikeli sınıfta.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica