Kısmi Zamanlı Iş Güvenliği Uzmanlığı, Çalışma Esasları Ve Ücretler

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında makman tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. makman

  makman TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar,
  Kısmi zamanlı çalışmak istiyorum. Bu konuda tecrübe kazanmak, bilgi birikimlerimizi paylaşmak adına bu başlığı açtım.
  Ben dün bir yerle görüştüm. 80 çalışanı var, tehlikeli sınıfta. OSGB den 800 lira fiyat almış. Ben 500 dedim fazla buldu. Sizler ne kadar ücret teklif ediyorsunuz?Geri dönüş yapıp 400 desem mi diye düşünüyorum.
  Çalışan sayısına göre 250-1500 arası rakamlar var aklımda. Ayrıca OSGB'ler her yaptığına ayrıca ücret aldığını okumuştum.OSGB'lerde çalışanlar bu konuda açıklama yapabilirler mi? Mesela sadece 800 lira +KDV sadece uzman temini. sonrasında risk analizine, verdiği eğitimlere ayrıca ücret aldıklarını biliyorum.
  Bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.


   
 2. dilekaltinok

  dilekaltinok TÜİSAG Üyesi

  OSGBler eğer firmaya uzman hizmeti veriyorlarsa risk analizi yada eğitimlerden ek ücret talep etmezler çünkü o zaten uzman ve hekimin görevleri arasına girmekte.

   
 3. msahin

  msahin TÜİSAG Üyesi

  OSGB bir firma ile anlaştığında eğitim risk analizi acil durum eylem planı plan program hepsini yapıyor.

     

   
 4. makman

  makman TÜİSAG Üyesi

  Mesela tehlikeli sınıfta bir işyerini ele alalım, çalışanların 2 yılda bir eğitim alması gerekiyor. OSGB ile ilk yıl çalışıldı ve anlaşma bozuldu. Sonraki yıl çalışacak uzmana sadece yeni girenlerin eğitimi kalıyor. Bu durumda aslında adaletsizlik oluşuyor.
  http://osgb.zinde.com.tr/lf/e-fiyat.html
  yukarıdaki link bir OSGBnin fiyat programı. 80 çalışanı olan tehlikeli sınıftaki iş yerine uzman 1344tl+KDV çıkıyor. serbest piyasa olunca tabiki bu rakamlar çok daha aşağıya inebiliyor.
  Benim dikkat ettiğim husus şu. İşverenler yine ölücülük peşinde. Uzmanın tecrübesi, kabiliyeti, neler yapabileceği umurunda değil. En ucuz yapacak enayi arayışındalar. Resmen "anlattıkların benim umurumda değil, bizim çalışanlarımız ekmeğinin peşinde gariban adamlar, şikayet etmezler, edemezler. Sadece teftişe yönelik prosedür işlesin yeter, hatta küçük şeyleri iş kazası bildirmeyiz" diyor.

   
 5. makman

  makman TÜİSAG Üyesi

  Ücretler hakkında hiç mi bilgisi olan yok;
  mesela benim bildiğim biri, çok tehlikeli sınıfta 16 çalışanı olan iş yerine 250TL ye bakıyor.

     

   
 6. Görkem DEMİRÖRS

  Görkem DEMİRÖRS TÜİSAG Üyesi

  Kardesim sana bildigim kadariyla izah etmeye calisacagim
  OSGB ler sadece risk analizini acil durum eylem planini ve egitimleri satiyorlar somra birdaha uzamn falan gitmiyor eger uzman devamli gelmesi gerekiyorsa ona gore fiyat biciyorlar
  verdigin ornek 15 kisi cok tehlikeli 2014 e kadar uzman bulunurmasa olur ama risk analix
  i acil plan ve egitim sart o 250 tl bunlar icindir yani uzmanin hicbir sorumnlulugu yok
  ben bildigim bunlar eksik varsa duzeltirlerse sevinirim

   
 7. makman

  makman TÜİSAG Üyesi

  Verdiğim 250 Tl örneği OSGB değildi. kısmi zamanlı şahsi çalışan uzman. iş sözleşmesi yaptılar Bakanlığa bildirim yapıldı. Aylık 5 saat hizmet süresi karşılığı 250 tl.
   
 8. makman

  makman TÜİSAG Üyesi

  Kısmi zamanlı çalışan hiç mi yok bu forumda. Herkes OSGB peşinde. OSGB tecrübeyi huniyle mi aktaracak bizlere.
  Niye OSGBlerin ezileni ve zengin edeni oluyoruz.
  Bugün biyerle görüştüm kısmi zamanlı olarak. Adam senle anlaşırsam işyeri hekimi nasıl bulacam hiç mi tanıdığın yok ikiniz birlikte teklif verin diye ısrar ediyor. O kadar izah ediyorum, TSM var, ayrıca OSGBden sadece işyeri hekimi hizmeti alabilirsin, ilan ver diye.
  Kısmi zamanlı çalışanlar lütfen özelden mesaj atsın.   
 9. aragon34

  aragon34 TÜİSAG Üyesi

  Daha ne kadar düşeceksiniz ki? 500 TL çok düşük bir fiyat. 80 çalışan, tehlikeli sınıf 1.000 TL'nin altı olmamalı.

     

   
 10. makman

  makman TÜİSAG Üyesi

  Gönül ister 1000 olsun hatta daha fazla olsun. Benim amacım o kişinin çevresinden yararlanarak aynı sektördeki 4-5 yeri daha bağlamak. OSGB'de full dolu saatle düşük ücret alacağıma, kısmi zamanlı olarak çalışırım 2500-3000 kazanırım, boş vaktim bile kalır. Ama 500den fazla artık tekliflerim. Geri dönüşler olmaya başladı.   
 11. mehmet kavafoglu ben

  mehmet kavafoglu ben TÜİSAG Üyesi

  şimdi bu hadise hangi ilde olmakta
  ben şahsi çalışıyorum tehlikeli iş yeri 10 15 arası yerlerle 300 tl nın altına anlaşmıyorum 15 üzeri 500 tl 25 e kadar diye bir limit belirledim.kendıme şimdilik ama bu fiyatlar 2014 te artacaktır bence düşme 80 kişi cok zamanı nı alır.
  cünkü işletmede kimse ne yapcagını bilmiyor sen dıyorsunki şöyle yapın onlar sadece senı dinliyor eğer riskleri berteraf edip kendi riskini düşürmek istiyorsan işletmede bir çok şeyı kendın yapıyorsun zaten.
  birde 80 kıişi zaten hekimle birlikte uzmanla anlaşmış olması gerekirdi fiyatı düşme az bile söylemişsen.   
 12. Bora Alevok

  Bora Alevok TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar kısmi çalışma esası üzerinden, sigortalılık durumunuzu nasıl yaptırıyorsunuz? İsg hizmeti alma yükümlülüğü henüz olmayan (50 çalışan altı c sınıfı ve b sınıfı) işyerlerine risk değ+acil dur. pl.+eğitim vermek için kısmi süreli çalışma ve isg katip üzerinden sözleşme yapıyoruz ama yakınım bir mali müşavir 1 aya mahsus ve 1 günlük kısmi süreli olarak gir-çık işleminin MALİYE ile yarın sorun çıkarabileceğini, vergi mükellefi olmam gerektiğini ve makbuz kesmem gerektiğini ısrarla söylüyor. Ben de kendisine bu şekilde bizim resmi (isgkatip üzerinden sözleşmeli) çalıştığımız hiç bir yere makbuz kesemeyeceğimizi anlatamadım...Olmaz da olmaz diyor.. Konunun SGK ayağından ziyade MALİYE'den kaynaklı sorun çıkaracağında ısrarlı...Nasıl bir yöntem uyguluyorsunuz, bilgisi olan meslektaşlarım paylaşırsanız sevinirim..

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica