Soru : Kimyager İş Sağlığı Güvenliği Uzmanları

Emrah Sevil

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhabalar,

Kimyager bir İş güvenliği uzmanıyım, Osgb lerde çalışma şansım nedir? Pek sıcak karşılandığımı düşünmüyorum. Ne alternatifler önerebilirsiniz? Karar vermem gerekiyor artık :(

Serhat ÖZCAN iS

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Neden sıcak karşılanmasın?Ben senin kendine güvenin olmadığını düşünüyorum ve kimyagerliğinle değilde bu halinle osgb de çalışamayacağını düşünüyorum!!!

Güzide Tahtacı

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Merhabalar,

Kimyager bir İş güvenliği uzmanıyım, Osgb lerde çalışma şansım nedir? Pek sıcak karşılandığımı düşünmüyorum. Ne alternatifler önerebilirsiniz? Karar vermem gerekiyor artık :(
Ben de biyoloğum.Osgblerde çalışabilirsiniz tabiki de.

Moderatör tarafında düzenlendi:

kubilay yılmazzobu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Çalışırsın kardeşim pekala.Bana da eğitim aldığım yerde mühendis arkadaşlar takılıyodu kimyagerler olmasın isg uzmanı diye.Sınav sonunda sınıf 1.,sınavda türkiye 65.oldum.Bana takılanların biçoğu sınavı dahi geçemedi.Ne diyicem yani kimyagerim falan diye

kubilay yılmazzobu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
takılma bunlara

Emrah Sevil

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Biraz sert olsa da güven verici yorumlar aldık. Bu yolda ilerlemeyi düşünürsem kendime güveniyorum tabikide. Şu an da C sınıfı sertifikamı aldım sıkıntı yok, başvurduğum OSGB ler CV me bakıyor ancak geri aramıyorlar ayrıca malum sektörlere göre teknik eleman arıyorlar o yüzden negatif bir düşünce oluştu. İlginize teşekkür ederim.

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhabalar,

kimyagerliği unutun birkere meslek tamamen ölü bir meslek c sınıfı olarak osgblerde pek bişey kazanamazsınız ama b sınıfıysanız inşaatlara başvurun.İş yükü biraz ağır olduğu için maaşları dolgun

kadayifci

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Kimyagerlik mesleğinin ne olduğunu insanlara anlatmak lazım,mesleğinin kıymetini bil,30 yıl öncesine gittiğinde şu anki birden fazla mühendislik kimyanın ana dallarından dır,Çevre,Gıda,Tekstil v.b. Mimar- İnşaat Mühendisi ne ise Kimyager-Kimya Mühendisi de aynıdır.Kanunumuzu incelersen Kimyagerler hakkında öncelikle hazırlanmıştır.Uzmanlık farklı meslek olabilir ama sanayide en fazla iş bulabilen mesleklerden biridir,sen uzmanlığın la çalışacağın işe katkı sağlamalısın.Artık işe başvurularda işverenler uzmanlığın var mı diye soruyorlar,kendini geliştirdiğin sürece bu meslek sana çok şey katacaktır.İş tüm meslekler için zor ancak ,maaşlara takıp kalma,kendine daima artı değerler katmaya bak.Yüksek lisans,Tehlikeli Madde Güveliği Danışmanlığı, Yangın,Yüksekte Çalışma v.b. eğitimleri almayı ihmal etme,yolun açık olsun

Abdullah Kadayıfçı
Kimyager
A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

Emrah Sevil

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Kimyagerlik mesleğinin ne olduğunu insanlara anlatmak lazım,mesleğinin kıymetini bil,30 yıl öncesine gittiğinde şu anki birden fazla mühendislik kimyanın ana dallarından dır,Çevre,Gıda,Tekstil v.b. Mimar- İnşaat Mühendisi ne ise Kimyager-Kimya Mühendisi de aynıdır.Kanunumuzu incelersen Kimyagerler hakkında öncelikle hazırlanmıştır.Uzmanlık farklı meslek olabilir ama sanayide en fazla iş bulabilen mesleklerden biridir,sen uzmanlığın la çalışacağın işe katkı sağlamalısın.Artık işe başvurularda işverenler uzmanlığın var mı diye soruyorlar,kendini geliştirdiğin sürece bu meslek sana çok şey katacaktır.İş tüm meslekler için zor ancak ,maaşlara takıp kalma,kendine daima artı değerler katmaya bak.Yüksek lisans,Tehlikeli Madde Güveliği Danışmanlığı, Yangın,Yüksekte Çalışma v.b. eğitimleri almayı ihmal etme,yolun açık olsun

Abdullah Kadayıfçı
Kimyager
A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

Ne güzel yazmışsınız.. Tavsiyeleriniz için de ayrıca teşekkür ederim. Uzmanlaşma konusunda bende sizin gibi düşünüyorum aslında, ancak şu an tek sıkıntım uzmanlaşmak istediğim yolun tercihini yapamamam.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.