Haber Kimya Fabrikasında Yangın - Çorlu

Konu, 'Yangın Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  Kimya Fabrikasında Yangın

  25121659.jpg


  Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde, kimyasal maddeler üreten fabrikanın üretim bölümünde çıkan yangın kısa sürede büyüyerek tüm alanı sardı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesine rağmen henüz kontrol altına alınamayan yangında, yoğun duman nedeniyle Çorlu- Çerkezköy karayolu trafiğe kapatıldı.

  Bugün 08.00 sıralarında Çorlu- Çerkezköy yolu Hacı Şeremet mevkii yolu üzerinde bulunan ve bölgedeki diğer fabrikalara kimyasal üreten Birpa kimyasal fabrikasının üretim bölümünde yangın başladı. Henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan yangını gören fabrika çalışanları itfaiye ekiplerine haber verdi. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na bağlı İtfaiye Müdürlüğü 6 araçla yangına müdahale ederken, üretim bölümünde büyüyen yangın kısa sürede tüm fabrikayı sardı.

  Ekiplerin müdahalesi sırasında itfaiye erlerinden biri kimyasal maddelerden etkilenerek baygınlık geçirdi. Fabrika yanında bekleyen 112 ambulansına götürülen itfaiye eri tedavi altına alındı.

  PATLAMALAR YAŞANDI

  Tüm fabrikayı saran alevler nedeniyle zaman zaman patlamalar da yaşandı. Yoğun dumanların yola kadar yayılması Çorlu-Çerkezköy karayolunda görüş mesafesinin düşmesine neden oldu. Trafik ekipleri, bu nedenle yolu geçişlere tamamen kapattı.

  KİMYASAL ÜRETİYOR

  Birpa Kimyasal fabrikası, bölgede bulunan diğer fabrikalara, kozmetik deterjan, tekstil yardımcı kimyasalları, havuz ve gıda katkı kimyasal maddeleri üretiyor.

  KAYMAKAM: YANGININ NEDENİ ELEKTRİK KONTAĞI OLABİLİR

  Yangın yaklaşık 5 saatlik bir müdahalenin ardından güçlükle kontrol altına alındı. Yangında fabrikanın üretim bölümü kullanılamaz hale gelirken, yoğun dumanların dağılmasının ardından trafiğe kapalı olan Çorlu– Çerkezköy karayolu da yeniden geçişlere açıldı.

  Yangınla ilgili çalışmaları izleyen ve bilgi alan Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, çıkış nedeni olarak elektrik kontağından şüphe edildiğini belirtti Kaymakam Dursun, "Yangının kontrol altına alınmış ve soğutma çalışmalarına başlandı. Çıkış nedeninin elektrik kontağından olduğu tahmin ediliyor. Ancak soğutma çalışmaları tamamlandıktan sonra yapılacak olan incelemenin ardından kesin nedeni söylenebilir" dedi.

  (DHA)


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica