Makale : Kıdem Tazminatında İşçi Ve İşveren Ne Kaybediyor, Ne Kazanıyor? - Resul Kurt

Numeko Safety İş Güvenliği Ekipmanları

hakan11

Üye
TÜİSAG Üyesi
kıdem tazminatı ile tepkili olanların çoğunun işveren yada sendikacıların yancılarının olduğunu yada sırf okumadan anlamadan x partisi bunu yapıyor diye tepki gösterelim diyenlerin olduğunu düşünüyorum.

Sendikaların tepkisini anlıyorum bedavadan alınan paraları kesilecek işçilerin haklarını falan savundukları yok bu ülkede % 5 gibi bir oran sendikalı zaten (sendika başkanlarının ne kadar maaş aldıklarına bakarsanız anlarsınız.)

Kurumsal özel sektörde çalışanlarıda anlıyorum böyle kurumlar çalışanlarının haklarını korurlar... Bu ülkede % 10 gibi bir oranda böyle kurumlarda çalışıyor. Ama diğer çalışanların % 90 kıdem tazminatını alamıyor. işveren batıyor yan yatıyor çamura yatıyor kaçıyor rakamlar ortada matamatik yalan söylemez

Bugün bekçiler kadar maaş alamayan teknik, bilgili insanlar (mühendis teknisyen operatör vb) kilit adamlar tazminatım yanacak diye kımıldayamıyorlar bu yasa çıktıktan sonra görelim bakalım işveren bu kişilerin maşını düşük tutabilecekler mi burada tepki koyanlara inanmayın....

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.