Kepçeyle kurtarılmak istenince kafası koptu(

isg27

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
EDİRNE - Keşan ilçesinde inşaat çalışmaları süren TOKİ konutlarında taşeron firmada çalışan 41 yaşındaki Cengiz Demirel, kanalizasyon borusu döşemek için girdiği 4 metre derinliğindeki çukurda kayma nedeniyle toprak altında kaldı.
Bunun üzerine şantiyede çalışan işçiler Demirel'i kendi çabaları ile kurtaramayınca, iş makinesinden yararlanmak istedi.
Kepçe operatörü 42 yaşında M.Ü. iş makinasıyla toprağı kazmak istediği sırada Cengiz Demirel’in başı kepçeye sıkışarak koptu.
Demirel, olay yerinde feci şekilde can verirken, çevrede bulunan arkadaşları sinir krizleri geçirdi.
Polis, kepçe operatörü M.Ü.’yü ifadesini almak üzere Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürdü.
Keşan Kaymakamı Ahmet Narinoğlu ve Keşan İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yıldız’da olay yerine gelerek, incelemelerde bulundu. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

N.SERTEL

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
oooooooooooo üzücüüü

HüseyinK

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Böyle bişey yok ya..
Harbiden böyle insan hatası kazalar oldukca deliriyorum..

Ailesinin başı sağolsun,başka ne söylenebilir ki...

safetypro

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Çok sık karşılaştığımız bir kaza türü.Bu tür durumlarda genelde iş makinesi ile müdahale ediliyor.Çünkü beden gücü ile o kadar göçüğü kaldırmak yaralıyı işçiyi bulmak çok zor zaten vakitle yarışıyorsunuz.Ancak talihsizlik var burda, kepçe operatörüne ne söylenebilir ki ? Özel olarak bu konuda eğitim mi aldı sanki.Geç kepçenin başına kaz demişlerdir, o anki yaşadığı sıkıntı stres bile dikkatsizliğine sebep olabilir.O yüzden bu tür durumlarda nasıl bir kurtarma tekniği olmalı bilmiyorum ama aynı ilkyardım elemanı bulundurma zorunluluğu olduğu gibi bu tür göçük olma ihtimali bulunan yerlerde bu konuda bazı operatörlere özel eğitim verdirilmesi zorunlu olabilir.Allah sabır versin geride kalanlara.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.