Soru : Kendine Ait Mühendislik Ofisinde Aynı Zamanda Isg Hizmeti Vermek

AYHAN KURTULUŞ SOYDİNÇ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
iyi günler arkadaşlar ben 21 aralık sınavına girdim ve tam 70 puan alarak başarılı oldum.
sorum şu kendime ait mühendislik büromda ek olarak isg uzmanı olarakta çalışabilirmiyim.
detaylar şöyle ben kendi işim den dolayı bağkur yatırmak durumundayım ,isg hizmetni nasıl verebilirim anlaşma yaptığım firma ile ssk yapılıp,kendim bağkur mu yatırmam gerekiyor?
yoksa işimin yanında isg danışmanlık hizmeti verebilirmiyim?

Alper Turan Taşkın

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Kardeşim, anlaşılan, Siz Mühendis siniz... Böyle başlayınca arkadaşlar bana serzenişte bulunuyor... Ağbi yine Mühendisliği ön plana çıkarıyorsunuz diyorlar... Yok valla! aklımdan bile geçmez öyle şeyler... Benim Babam işçi idi ve ben onunla hep FURUR duymuşum' dur... Neyse gelelim konuya... Sen hiç birşey yapmıyacaksın, Sadece hizmet vereceksin... Atıyorum; Eğitim verecek veya Risk Değerlendirmesi yapacaksın. İkisni birarada da yapabilirsin. O işyerinde de tam zamanlı da çalışabilirsin... Yani işyerini kapatmıyacaksın. Kendi işini de yapacaksın... Tabii; İş Güvenlik Uzmanlığındaki saatların yetiyorsa ( Yani Zamanın varsa...) Gelelim Muhasebe ve Sigorta vs... Bunları da, Senin Muhasebe cin ilgilenecek... Vergi' den bir ceza yememen için, sanıyorum, ( Sanıyorum diyorum, Çünkü Muhasebeci değilim...), İGU daki aldığın paranı de, Senin kendi işindeki kazancına ekleyip Beyanname verecek... Epey uzadı ama bitireyim... İGU hizmeti verdiğin veya vereceğin İŞVEREN, seni, kendi işyerinde - ne kadar süre gerekiyorsa O kadar süre sözleşmeli İŞ Güvenlik Elemanı olarak görevlendirip sigortanı yatıracak, Sen O' na fatura kesmeyecen, Çünkü belirtilen - Sözleşme yaptığın süre -onun firmasında çalışanısın... Tabii o Sıralar yani sigortanın yattığı gün kadar BAĞKUR'unu eksik yatıracaksın... Yanlışım varsa beni de aydınlatacaklara şimdiden TEŞEKKÜR ederim... Gerçi Sağ kulağımı sol elimle gösterdim ama olsun böylesi daha iyi... Selam ve Saygılar....

AYHAN KURTULUŞ SOYDİNÇ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
teşekkürler ancak şöyle bi sıkıntı var bagkur ve ssk bildirimleri biri o aya ait yapilabilirken diğeri diger aya ait yatırılıyor. bu da bildirimde sıkıntı ve gecikmeye sebep olabilir

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.