Haber Keban Elektrik Santralinde Yangın

Konu, 'Yangın Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  Keban Elektrik Santralinde Yangın
  Keban Şalt2 ve 380 trafo merkezinde yangın çıktı.
  hbr.jpg
  ELAZIĞ'ın Keban İlçesi'nde bulunan Keban Şalt2 ve 380 trafo merkezinde bugün sabah saatlerinde yangın çıktı.

  Keban, Elazığ, Malatya'nın Arapgir İlçesi ve orman işletmesine ait itfaiye araçlarının müdahalesi sonucu yangın söndürüldü.
  Keban İlçesi'nde bulunan Keban Şalt2 ve 380 trafo merkezinde, bugün sabah erken saatte 154/34.5 16M WA trafoda patlama meydana geldi. Patlamanın etkisi ile 16 MWA'lık santralde yangın başladı. Rüzgarın etkisi ile yangın diğer oto trafoya sıçradı. Alevlerin diğere ünitelerde sıçramasıyla birlikte yangın daha da büyüdü. Keban Belediyesi itfaiyesinin yetersiz kaldığı yangına, Elazığ merkez ve Malatya'nın Arapgir İlçesi itfaiye ekipleri ile Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait arazözlerle de müdahale edildi.

  Güvenlik görevlileri yangın bölgesine basın mensuplarını yaklaştırmazken, yangının kontrol altına alınması için çok yoğun çalışma sürdürüldü.

  Keban İlçesi'nde bulunan Keban Şalt2 ve 380 trafo merkezindeki yangın, trafoya enerji giriş-çıkışı kesildikten sonra, itfaiye ekiplerinin de müdahalesiyle yaklaşık 6 saatte kontrol altına alındı. Trafo santralinde soğutma çalışmaları ise bir süre daha sürdürüldü.

  Yangın nedeniyle Keban, Ağın ve Malatya'nın Arapgir ilçelerine bu sürede elektrik verilemedi.
  Şahismail GEZİCİ- Gülbin YILDIZ/ELAZIĞ, (DHA)


  1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg


  Kaynak: http://haber.dha.com.tr/elazigin-ke...n-sabah-saatlerinde-yangin-cikti-_571581.html


   
  uzmancan bu yazıya teşekkür etti.
 2. Haldun

  Haldun TÜİSAG Üyesi

  Santral binalarında meydana gelecek yangın olayları özellikle dikkat edilmesi gereken olaylar. Bu durumlar için hele ki şehir merkezlerinden uzakta olan işletmeler için yangın müdahale ekipleri ve organizasyonlarının iyi planlanmış olması çok önemli.
  Bu haberde yangının sirayet etmesi ve diğer trafoya yangının yayılmasından söz ediliyor. Bu durum bu işletme için gereken yapılanmayı yapmasını, bu olayaı daha teknik incelemesi gerektiğini haber veriyor sanırım...

   
  Gamze bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica