kazandan çıkan artık kömür cüruflarının bertarafı

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Ersin tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Ersin

  Ersin TÜİSAG Üyesi  kömür ile çalışan buhar kazanında çıkan kömür cüruflarının kazan odasının hemen dışındaki alana yığmışlardiyelim.Ben 15 metre uzakta olması gerekir diye biliyorum.bU cürüfler nerede ve nasıl depolanmalı , bertarafı nasıl olmalı ?


   
 2. Funda Gürsoy Özkocacık

  Funda Gürsoy Özkocacık TÜİSAG Üyesi

  Kömür curuflarının atık kodu belirleyip tehlikeli ise tehlikeli atık depolama şartlarına uygun şekilde depolamanız gerekiyor.

   
 3. omeryavuz

  omeryavuz TÜİSAG Üyesi

  Ersin bey;
  Atık tarafı için sorunuza cevap vermek istiyorum.Yazınızdan anladığım kadarıyla sadece ısınma amaçlı bir kazanın kömür curufu eğer ısıl işlem veya benzeri endüstriyel kazanın cürüfu ise ekteki listeden kodunu bularak lisanslı bir bertaraf firmasına(izaydaş gibi) göndermeniz lazım. Bu arada sektörünüz hangisi ? Siz en iyisi ilinizdeki Çevre ve Şehircilik Bölge Müdürlüğüne sorun bu soruyu (valilikten il müdürlüğünün numarasına ulaşabilirsiniz). Tabi iş sektörünüz önemli burada. 19 ile başlayan atık kodlarını inceleyin derim. Tekrarlıyorum en sağlıklı cevabı il müdürlüğü verecektir. Çevre konularında İSG gibi pek hapis cezası yoktur fakat para cezaları can yakacak seviyelerdedir.

     

   

  Ekli Dosyalar:

  reaxi bu yazıya teşekkür etti.
 4. Ersin

  Ersin TÜİSAG Üyesi

  sektör tekstil boyahanesi(boya-baskı)

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica