Haber Kaya 3 Katlı Evin Üzerine Düştü: 1 Yaralı - Gümüşhane

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Kaya 3 Katlı Evin Üzerine Düştü: 1 Yaralı

  1.jpg

  Gümüşhane’de konut alanı oluşturmak için yapılan dinamitli patlatma sonucu bir evin üzerine kaya kütlesi düştü. Olay anında evde bulunan yaşlı bir vatandaş yaralandı.

  2.jpg

  Edinilen bilgiye göre, Oltanbey mahallesinde yapılacak konutlar için firma yetkilileri kayalık alanda patlatma yaptı. Saat 15.00 sıralarında gerçekleşen patlatmanın ardından alandan kopan kaya kütlesi, olay yerinden 100 metre aşağıda bulunan Müze sokaktaki Eryılmaz Ailesi'ne ait binaların üzerine düştü. Üç katlı iki bloktan oluşan binanın ortasına düşen kaya kütlesi en alt katın tavanına kadar inerken, bu sırada evde bulunan Erdinç Eryılmaz (56) üzerine düşen kaya parçaları nedeniyle yaralandı.

  3.jpg

  Olayın ardından her iki bina da kullanılamaz hale gelirken, ev sahiplerinden Burak Eryılmaz patlatmanın izinsiz bir şekilde kendilerine uyarı yapılmadan yapıldığını iddia eden Eryılmaz, “Hiç haber verilmeden dinamit patlattılar. Hasta ve yaşlı bir insanın evde yattığı anda 5 tonluk bir kaya kütlesi evin üzerine geldi. Bu sırada yarı yatalak olan Erdinç Eryılmaz kendini dışarı zor attı. Baş kısmından ayaklarına kadar taş darbesi aldı. Gelen yetkililerin herhangi bir açıklaması olmadı. Aradan 1,5 saat geçti buraya herhangi bir yetkili de gelmedi. Bunların hesabının verilmesini istiyorum” dedi.

  4.jpg

  Olayın ardından yaralı Erdinç Eryılmaz Gümüşhane Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, İl Emniyet Müdürlüğü olay yeri inceleme ekipleri geniş çaplı çalışma yaptı. Belediye Başkanı Ercan Çimen de beraberinde Belediye Meclis üyeleriyle birlikte bölgede incelemelerde bulundu.

  5.jpg

  Öğrencilerin sıklıkla kullandığı yolun hemen kenarında meydana gelen olay tepkilere neden olurken, toplam 6 dairelik binaların 5 dairesinde 10 kişinin olay sırasında evlerde olduğu ve daha önce de küçük kayaların düşmesi nedeniyle adli mercilere şikayet dilekçeleri verildiği ifade edildi.

  6.jpg

  Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

  7.jpg

  8.jpg

  9.jpg

  0.jpg

  11.jpg


  Kaynak: IHA


   
  Ufuk Ylc ve trapezuslu bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica