Katip Programında Sözleşme Iptalleri

Konu, 'İSG Katip Hakkında Herşey' kısmında misg tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. İsmailDEMİR

  İsmailDEMİR TÜİSAG Üyesi  Tabiki , İşverene bilgi vermemek etik olmaz.


   
 2. baki karaman

  baki karaman TÜİSAG Üyesi

  Mrb, sen kimden yanasın???

   
 3. misg

  misg TÜİSAG Üyesi

  Hangi tarafta olduğumu anlayamadığınıza göre demek ki tarafsız fikir beyan etmişim, amacım da buydu... Sizin bu konudaki fikriniz nedir? (Taraf tutabilirsiniz:))

     

   
 4. Kaan PASTIRMACI

  Kaan PASTIRMACI TÜİSAG Üyesi

  Çalıştığım firma OSGB den hizmet almakta. Şubat ayı itibariyle İş güvenliği uzmanlığını diğer pozisyonuma ek olarak ben yürüteceğim. Sözleşme iptali için işveren isg katip e girip, e- devlet ve T.C. si ile , OSGB ile var olan sözleşmeyi iptal edip beni atayacak, ben de sisteme girip onaylayacak mıyım? Doğru mu? Bir de Şubat başında devir olacağı için, devir işlemini ne zaman yapmalıyız? Şubatın ilk günü yapılsa hemen geçerli oluyor mu?

   
 5. okhan

  okhan TÜİSAG Üyesi

  Olur

     

   
  Kaan PASTIRMACI bu yazıya teşekkür etti.
 6. fırat aydoğan

  fırat aydoğan TÜİSAG Üyesi

  Bir sorum olacak, bir kamu kurumunda yapılması gerekn isg hizmetleri süresi çalısan sayısı itibarıyla 15.000 dakika ise, görevlendirilen 3 iş güvenliği uzmanının görev. süresi toplamı 28.800 dk olabilir mi? (9.600+9.600+9.600dk )

  yoksa görevlendirme sürelerinin toplamı 15.000 dk mı olmalıdır?

   
 7. kaplanismail

  kaplanismail TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar bu kadar panik yapmayın.. işvereni bu kadar çok düşündüğünüzü bilmiyordum.. sözleşmenin feshi iptali durumunda 30 süre veriyor zaten işverene. paniklemeyin, bırakın bazı şeyleri de işveren düşünsün? neden hep biz düşünmek zorunda kalıyoruz?
   
 8. SemihaY.

  SemihaY. TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar merhaba,
  Bir konuda sizden bilgi almak istiyorum
  İsg katipte silinen sözleşmelerde onaylamadığım sözleşmeler kalmış,ben tamamen silmek istiyorum zaten onaylamadımda....Tamamen silmek için ne yapmalıyım?
  Teşekkür ederim   
 9. kaplanismail

  kaplanismail TÜİSAG Üyesi

  tamamen silinemiyor bildiğim kadarıyla

     

   
  SemihaY. bu yazıya teşekkür etti.
 10. SemihaY.

  SemihaY. TÜİSAG Üyesi

  Çok teşekkür ederim   
 11. kaplanismail

  kaplanismail TÜİSAG Üyesi

  çalışan sayısına bağlı olarak hizmet alma süresi 15.000 dakika, alınması gereken en az süredir o, fazla görevlendirme yapıldı diye bir şey denmez.. en azından sistem buna bir şey demez.. ama fazla görevlendirme yapıldığından dolayı ücret ödemesi fazla yapılıyorsa işveren buna bir şey diyebilir..   
 12. kaplanismail

  kaplanismail TÜİSAG Üyesi

  İSG katipten sözleşmemizi tek taraflı iptal etmemizle ilgili bir sorun yok gayet iyidir.. zaten kanun işverene 30 gün gibi bir süre veriyor.. isg katipte sözleşmesi iptal edilen uzman yada hekim yerine işveren 30 gün içerisinde başka bir atama yapmak zorunda..
  bir zahmet işveren de e devlet şifresiyle girip kontrol ediversin bazı şeyleri her şeyi bizlerden beklemesinler...
  iptal ettiğimizde söylüyoruz zaten bizler..

  bu arada tarafsız değilsin işvereni tutuyorsun.. :)

   
 13. baki karaman

  baki karaman TÜİSAG Üyesi

  OSGB de çalışan iş güv. uzmanı ve İşyeri Hekimi kendi isteği ile feshi isg katipten silemez. Ne zaman OSGB silerse o zaman ayrılabilir. İhbar çekilerek ve yetkilendirme dairesine ulaşarak çözmek de zaman alıcıdır. Bu arada OSGB maaş ve benzeri konularda gecikme vs yapabilir. Fesih kötü niyet oluştuğunda iki taraftan biri tarafından gerçekleşebilmeli. İhbar süresi var fakat hangi işveren uygulayabiliyor ki. Bir isg uzmanına uyguladığında dava sonucu bunu uygulamadığı daha önce çıkanlardan dolayı o kadar maliyenin işcinin o sürede ödeyeceği vergi ve SGK nın sigorta alacağı oluşacağından hiç bir işveren bunu uygulayamayacaktır.(istisnaları cevap hakkı doğmaması için hariç tutarım)
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica