Haber Katı Atık Tesisi'nde Kimyasal Zehirlenme Iddiası - Sakarya

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Katı Atık Tesisi'nde Kimyasal Zehirlenme İddiası


  1.jpg

  Sakarya'nın Pamukova ilçesinde faaliyet gösteren yemek ve organik atıkları işleyen Biosun Katı Atık Tesisi'nde 6 işçi kimyasal zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

  Edinilen bilgiye göre, Pamukova'da Biosun isimli Katı Atık Tesisi'nde çalışan 5'i kadın 1'i erkek olmak üzere 6 kişi kimyasal zehirlenme şüphesiyle Pamukova Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayın duyulması üzerine Pamukova Devlet Hastanesi'ne giriş çıkışlar yasaklandı. Hastaneye Sivil Savunma ve AFAD ekipleri geldi. Yapılan incelemelerde işçilerde herhangi bir kimyasal zehirlenme bulgusuna rastlanmadı. Ancak her türlü ihtimale karşı Tuğba Balaban, Tuncay Gökçe (31), Gülşen Toklu (36), Ayşe Bakı (45), Canan Çakın (35), Zeynep Peltev (46) isimli işçiler Toyata Sa Hastanesine sevk edildiler.

  Biosun Katı Atıkları Tesisi'nin Genel Müdürü Osman Türkmen, zehirlenmenin çürümüş baharattan kaynaklandığını tahmin ettiklerini belirterek, "Biz yemek ve organik atıkları topluyoruz. İşçilerimizin çürümüş baharat tozundan zehirlendiklerini tahmin ediyoruz. Yapılan tetkitlerde bir şey çıkmadı. Bütün tahliller temiz çıktı. Ama her ihtimale karşı Toyata Hastanesine sevk edildiler. Gelen atığın içinden çıkan çürümüş baharat tozunun arkadaşlarımızı etkilediğini düşünüyoruz. Sağlık durumları iyi, her hangi bir ağır durum yok" dedi.

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica