Karışık Sorular?

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında Emre DEDE tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Emre DEDE

  Emre DEDE TÜİSAG Üyesi  A - Arkadaşlar şirketimizin araçlarının yakıt alması için (motorin) tankımız mevcuttur.

  1. Alınması gereken tedbirleri bulamadım ama itfaiyeye başvuru yaptığımda yangın söndürme sistemi istediler nasıl bir sistem olacak bu tanker yer üstünde bulunmaktadır. (elinde benzeri proje ve maliyet analizi varsa sevinirim)

  2. Öyle birşeyki yakıt alım konusu ile ben ilgileniyorum ve az miktarlarda para dönmediği için tedirginim daha doğrusu acaba kaçak veya farklı katkı maddesi kullanıyorlar mı diye analiz yaptırmak istiyorum ki bunlar ileride başıma sıkıntı açabilir bunların maliyetlerini ve nasıl yapılabileceğini bilen arkadaşlar mevcut mu? (veya şirket)

  B - Personelleri işten ayrıldığında kıyafetlerini şirket alıyor ayakkabı, iş kıyafeti v.b. gibi bunların imhasında nasıl yol izleyebilirim.


   
 2. murkiv5555

  murkiv5555 TÜİSAG Üyesi

  akaryakıt tank ve depolarda yangın yönetmeliğine göre 12 kg lık iki tane kkt bulunması gerekli diye yazıyordu en azı 2 tane.eski malzemelerin imhası içinde belediye katı atık ile ilgilenen birim ile görüşebilirsin

   
  dedeemre35 bu yazıya teşekkür etti.
 3. Tolga_34

  Tolga_34 TÜİSAG Üyesi

  1 nci madde alınması gereken tedbirler ile ilgili olarak Binaların Yangından Korunmasına dair Yönetmelik http://www.mmo.org.tr/genel/bizden_detay.php?kod=11373&tipi=68&sube=15
  burada ilgili bölümleri inceleyin.

  2 nci madde için doğrudan tedarikçiniz ile görüşmeniz uygun olur. Onlardan satış yaptıkları akaryakıta ait Analiz Raporunu faturaya eklemelerini isteyin. Ayrıca, gelen akaryakıttan örnek alarak özel Akaryakıt Analiz Laboratuvarlarına da gönderebilirsiniz. İnternet üzerinden araştırma yapıldığında bir çok Analiz Firması görülebiliyor. Maliyet ve uygulama için kendileri ile irtibata geçmeniz uygun olur.

  3 ncü madde için, bulunduğunuz İlçe Belediyesi Temizlik İşleri Md.lüğü ile temasa geçin, Katı Atık Yönetmeliğine göre neler yapmanız gerektiğini, size aktarabilirler.

     

   
  dedeemre35 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica