Tartışma Kamuya Iş Güvenliği Uzmanı Alımı Başlamıştır

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Hakan ERDOĞAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. mujganasya

mujganasya TÜİSAG Üyesi

kimya mühendisiyim
    a sınıfı iş güvenliği uzmanıyım
    40 yaş tayım... sizce 2016 da KPSS ye girmeli miyim yaştan dolayı alım olursa atanabilir miyim.teşekkürler...

2. SemihaY.

SemihaY. TÜİSAG Üyesi

Bende 38 yaşındayım ve aynı soruyu düşünüyorum ama duyduğum kadarıyla merkezi atamalarda yaş istenmiyormuş.Ben girmeyi düşünüyorum.

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  3. sonmezgokce

sonmezgokce TÜİSAG Üyesi

Tam bilmiyorum ama belli bir durumda (örneğin 65 yaşına kadar o kurumda çalışsa o kurumdan emekli olamayacak durumda ise) kurum iş başı yaptırmayabiliyor. Tabi bu gibi durumlar için 657 ve 5510 'a hakim birine danışmak lazım.

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  4. Hakan ERDOĞAN

Hakan ERDOĞAN TÜİSAG Üyesi

bence KPSS ye girin. bir yerde notunuz olsun.

AltınOran, mujganasya ve SemihaY. bu yazıya teşekkür etti.
  5. Hakan BİLDİ

Hakan BİLDİ TÜİSAG Üyesi

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği 2 yıllık okuyorum.Belirttiğiniz kodlarda hep mühendislerden bahsediliyor.Bizim atamamız olur mu sizce ? Olmayacaksa biz neden okuyoruz mühendisler belge alsın alsın atansın.

Beytullah Aslan bu yazıya teşekkür etti.
  6. özgür ülker

özgür ülker TÜİSAG Üyesi

eeee iş güvenliği mexzunları ne olacak

Beytullah Aslan bu yazıya teşekkür etti.
  7. Hakan ERDOĞAN

8. Hakan ERDOĞAN

sonuçlar açıklanmıştır. uzmanlık sertfikasıyla yerleşen arkadaşlarımız puanlarını buradan paylaşırsa KPSS 2016 ye çalışanlara en azından referans olur.

9. Beytullah Aslan

Beytullah Aslan TÜİSAG Üyesi

Bencede bu konuyada bir çözüm getirilmeli , hem 2 yıllık okulunu bitirip sınavına girmek mantıklı değil en azından C sınıfını vermeliler yada başka bir kolaylık sağlanmalı sonuçta bir mühendisin mesleği var fakat tekniker belge alamazsa okuduğumuz bölümünde bir faydası yararı kalmıyor çok kötü bir durum , hangi bölümden mezun olursa olsun bir tekniker iş bulabilir sonuçta belge zorunluluğu getirmiyor fakat İSG de bakanlık adına çalışılması gerekiyor ve iş verene bir getirin olması ( belge , zaman ) gerekiyor o yüzdende iş bulma konusunda sıkıntı oluyor bunada bir çözüm getirilse iyi olur .

ezgi çevik bu yazıya teşekkür etti.
  10. Hakan ERDOĞAN

isgli inşaat mühenedisliği 84,6 puana kadar düşmüştür.

diğerlerinide öğrendikçe paylaşacağım.

11. Hakan ERDOĞAN

isgli metalurji mühendisliği 83 puana kadar düşmüştür.

12. Hakan ERDOĞAN

isgli makine mühendisliği 86 puana kadar düşmüştür

13. Hakan BİLDİ

Hakan BİLDİ TÜİSAG Üyesi

İki yıl bitirdikten sonra sınav olması mantıklı.Neden dersen çoğu kişi meslek liselerinden direk geçiş yapıyor ve okulu 3 senede bile bitirebiliyor.Piyasaya tercübesiz, bilgisiz uzman çıkacağına mesleki yeterliliğini kanıtlaması aslında iyi durum.Ama iki yıl veya 4 yıllık İSG okuduktan sonra bizim yerimize hem mühendis hem İSG uzmanı belgesi olan kişilerin alınması saçma gibi.Bizde 4 yıl okuyoruz emek veriyoruz ve direk bu bölümü okurken atama bize değil fakat onlara oluyor.Yinede herşeyin hayırlısı ilerleyen dönemlerde belki bizede alım olur.

ezgi çevik bu yazıya teşekkür etti.
  14. tuncay

tuncay TÜİSAG Üyesi

Devlet hem adama para vermez hemde ateşe atar..Hele bir de adamınız yoksa işede almazlar...

15. sonmezgokce

sonmezgokce TÜİSAG Üyesi

Ösym nitelik kontrolü yapmadığından sertifika istenen kadrolara yerleştirilme olsa da atama yapılmıyor ve kadrolar boş kalıyor.

16. Hakan ERDOĞAN

isg li maden mühendisi en düşük 80 ile atanmıştır

17. Oğuz Burak

Oğuz Burak TÜİSAG Üyesi

Çevre Mühendisinde atamada isg şartı istenilen bir yer gördünüz mü?

18. Ali İLLİK

Ali İLLİK TÜİSAG Üyesi

Herkeze iyi gunler,
    Şuan kamuya direk olarak uzman ataması yapılmıyor yaptığım araştırmalar da alınacak olan mühendis de uzman olma şartı koyuluyor suan kamu bünyesinde çalışıp is güvenliği uzmanlığı alan kisilere de ekstra maaş artışı verilerek bu işlere baktiriliyor.

19. Ali İLLİK

Ali İLLİK TÜİSAG Üyesi

Lisans KPSS si senelik olarak yapıldığı için birdaha ki sınav dönemine kadar yapılacak olan atamalar da tercih yapabiliyorsunuz.

20. Damla.Duru

Damla.Duru TÜİSAG Üyesi

kimyager olup KPSS ile uzman olarak atanma şansımız var mı? araştırdım ama bir veri bulamadım

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica