Soru : Kamuda İsg Katip Kayıt

gökçe güntepe

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Kolay gelsin arkadaşlar. Hastanede görevlendirme yoluyla isg uzmanı olduk 1 yıllık sözleşme imzaladık hastanede çalışan memurum. İsg katip kayıt nasıl yapılması gerekiyor ? Bakanlığa sözleşmeleri gönderdik ama 3-4 aydır herhangi bir cevap yok. İsg katipte de gözüken bir şey yok ne yapmamız gerekmekte nasıl yapmamız gerekmekte ?

Onur Baş

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
gökçe A sınıfı mısınız

Alp giray özdemir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
DSP
İdarecilermi sözleşme yapılmasını istiyor yoksa siz mi ? Genelde 2016 temmuzu bekliyorlar bende hastanede iş güvenliği uzmanı olarak görevlendirildim A sınıfıyım kamuda nasıl bir yol izleneceğini görmeden sözleşme yapmayı düşünmüyorum

Onur Baş

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
A sınıfının altında görev yapamazlarmı? bununla ilgili bi dayanak varmı

gökçe güntepe

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Hayır arkadaşlar C sınıfıyım 1300 kadrolu kişi çalıştığı için bir A sınıfı yanındakilerin hangi sınıf olduğunun önemi yok yani c sınıfı olabiliyor. Kanun ilk halinde 1000 kişiye bir kişi idi daha sonra 250 kişiye bir kişi oldu. 2016 genelde ücret ödenmesi için bekleniyor. O zamana kadar gönüllülük esasına dayalı gibi bir şeyler söyleniyor. Sözleşme imzalandı biz istedik madem bu konuda görev alacağız tam şekliyle yapalım söyledik. Ama bakanlıktan bir ses çıkmadı.

arslan yunus

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
merhabalar, ben vergi dairesinde çalışıyorum c sınıfı iş güvenliği uzmanıyım. biz görevlendirme için 2016 yılını bekliyoruz ama daha önce görevlendirme yapılabilir mi? yapılırsa isg katipte nasıl işlenir?

vey

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
isg katipte o işyerinin e-bildirge yetkilisi girip isg profesyonellerinden sizi atayabilir

KEZBAN ÇELİK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İdarecilermi sözleşme yapılmasını istiyor yoksa siz mi ? Genelde 2016 temmuzu bekliyorlar bende hastanede iş güvenliği uzmanı olarak görevlendirildim A sınıfıyım kamuda nasıl bir yol izleneceğini görmeden sözleşme yapmayı düşünmüyorum
Alp bey bakanlığa sözleşme imzalayıp göndermemeniz resmi anlamda sizin sorumluluğunuzu azaltmıyor.Aksine sözleşme imzalamanız sizin lehinize olacaktır.

Dniz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Hayır arkadaşlar C sınıfıyım 1300 kadrolu kişi çalıştığı için bir A sınıfı yanındakilerin hangi sınıf olduğunun önemi yok yani c sınıfı olabiliyor. Kanun ilk halinde 1000 kişiye bir kişi idi daha sonra 250 kişiye bir kişi oldu. 2016 genelde ücret ödenmesi için bekleniyor. O zamana kadar gönüllülük esasına dayalı gibi bir şeyler söyleniyor. Sözleşme imzalandı biz istedik madem bu konuda görev alacağız tam şekliyle yapalım söyledik. Ama bakanlıktan bir ses çıkmadı.

Gökçe hanım merhaba,

Çalışan sayınız 1300 ve tehlike sınıfınız ÇOK TEHLİKELİ ise

250 çalışana 1 A Sınıfı İGU toplamda 5 Kişi A Sınıfı İGU Belgesine sahip (1250 Çalışan)
Kalan 50 Çalışanınız için ise Öncelik B Sınıfı olmak üzere yok ise C Sınıfı İGU kısmi süreli görevlendirme yapılmalıdır.

İGUGYSEHY 7. MADDE 3. FIKRA.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.