Tartışma Kamuda Çalışan İş Güvenliği Uzmanları

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında bemiray tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. kısaca

kısaca TÜİSAG Üyesi

c sınıfı sertifika almak istiyorum tavsiye edeceginiz bir kurs varmı ankarada..

2. zoz

zoz TÜİSAG Üyesi

çalışma bakanlığının kendisi veriyor ama hafta içiymiş sanırım
    çalışma bakanlığının kendisi veriyor ama hafta içiymiş sanırım

kısaca bu yazıya teşekkür etti.
  3. kısaca

kısaca TÜİSAG Üyesi

siz ordanmı aldınız peki

4. Mehmet Emin DİNCEL

Mehmet Emin DİNCEL TÜİSAG Üyesi

bende aynı durumdayım. gerek sınıf arkadaşlarım gerek Ankara'da bu işle meşgul olan bazı arkadaşların tavsiyesi ile Risk Med'i tercih ettim.

Amasya Halk Sağlığı İl Müdürlüğünde Çevre Mühendisi kadrosuyla çalışmaktayım. sertifika eğitimine girip sertifikayı aldığım takdirde İş Güvenliği Uzmanı olarak yeni kurulacak Çalışan Sağlığı Biriminde görevlendirileceğim. asıl kadrom mühendislik, ek görev olarak İş Güvenliği Uzmanlığı yapacağım. kurum içerisindeki birimler arasında hastanaler yok. idari birimler, toplum sağlığı merkezleri ve aile hekimlikleri var. C sınıfı sertifika yeterli olur mu? ayrıca ek görevlendirme olarak ek ödemeyi alabilirmiyim?

atteyup ve kısaca bu yazıya teşekkür etti.
  5. zoz

zoz TÜİSAG Üyesi

ben henüz almadım, kursa gitmeyi düşünüyorum orayı istedim ama hafta içi olunca bana uymadı

6. fatihöztürk

fatihöztürk TÜİSAG Üyesi

isg uzmanı maaşlarında yazdığım üzere kamuda alacağınız ek ücret 1150 tl oda vergi dilimi,damga pulu derken 700-800 tl ye düşer bende kamuda çalışan bir isg uzmanıyım ama kurumumda ve tüm devlet dairelerinde bu işle ilgili bir labalilik var bence bu paraya bu kadar sorumluluk olmaz.Eğer şartlar uygun olursa istifa edip özele açılabilirim.

alioguz, atteyup ve cihan cobek bu yazıya teşekkür etti.
  7. zoz

zoz TÜİSAG Üyesi

kamuda 2014 te uygulamaya geçilecek deniyor, şua an nasıl çalışıyosunuz iş müfettişi olarak mı ? bildiğim kdaarıyla İş Güvenliği Uzmanı diye kadro yok

8. kısaca

kısaca TÜİSAG Üyesi

bende işten izin alıp katılmayı düşünüyorum sizin en yakın kurs tarihi hakkında bilginiz varmı

9. kısaca

kısaca TÜİSAG Üyesi

siz kendi kurumunuzla görüştünüzmü görevlendirilme yapılacagınız hususunda ek ücret 80 saate kadar ödenecekmiş

10. zoz

zoz TÜİSAG Üyesi

en yakın ekimde başlayan yerler var. ben mayıs ayındaki sınava katılmayı düşünüyorum ne kadar geç başlarsam okadar iyi die düşündüm . 2013 ocak için kayıt yaptırmayı düşünüyorum.ama hafta içi gidebilecekseniz fiyatta önemli dğeil diyosanız ÇSGB nın eğitimine katılın derim ben. ama fiyatı uygun olsun isterseniz dışarısı daha uygun ..şu an kayıtlar alınıyo bi çok yerde

kısaca bu yazıya teşekkür etti.
  11. kısaca

kısaca TÜİSAG Üyesi

zaten en yakın sınav mayısta bende ona katılmayı düşünüyorum fiyat önemli ben biraz daha kurs araştırım o zamn sizde biryerler bulursanız burdan yazarsınız teşekkürlerr

zoz bu yazıya teşekkür etti.
  12. Mehmet Emin DİNCEL

Mehmet Emin DİNCEL TÜİSAG Üyesi

henüz sertifika eğitimi alma aşamasındayım o güne çıktıktan sonra düşünürüz ;)

13. kısaca

kısaca TÜİSAG Üyesi

peki o zamn bende aynı durumdayım bakalım

14. öznurömer

öznurömer TÜİSAG Üyesi

ya sen zaten memurmuşsun geçme önümüze bırak uzmanlık bizim işimiz.. :(

15. sungur61

sungur61 TÜİSAG Üyesi

bende kamuda mühendis olarak çalışıyorum. kurumum beni zorla isg eğitimi için kursa gönderdi. mayıstaki sınava gireceğim. ama ilerde nasıl bir işle uğraşacağımı bilmiyorum. açıkcası buraya gelirken kendi işimi yaparken bunun yanında isg uzmanlığı yapıp (80 saat kadar) 1200 tl ek gelir elde edebileceğimiz söylendi. bizide en çok bu etkiledi. yalnız bence ortada bir sorun var.

ilerde kurumum isg uzmanı kadrosu açarsa yani sadece bu işle uğraşacak birisini görevlendirirse ek ödeme verir mi? bence vermez. çünkü yaptığın tek iş bu, maaşında bu denilebilir. açıkcası bu iş çok tehlikeli ve riskli. her an başınıza bela gelebilir. mahkemelerde bazende hapiste bulunabilirsiniz. işinizi çok iyi yapıp hata yapmamalısınız. bu yüzden çok tereddütlerimiz var. eğer kurumum bana görevini bırakıp beni bu işle görevlendirir ve maaşımda artırım yapmazsa kesinlikle çalışmam bu şartlarda. şu anda açıklanacak yönetmelikleri bekliyoruz.

16. misbah17

misbah17 TÜİSAG Üyesi

ben tekirdağın bir beldesinde itfaiye memuru olarak çalışıyorum ayrıca C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sertifikam var. kamuda bunu nasıl değerlendirebilirim. memur iken kurum amirinden izin almak koşuluyla özel sektörde danışman yada eğitici olarak çalışabilir miyim.

17. mikrop

mikrop TÜİSAG Üyesi

Hayır arkadaşım özel sektörde çalışamazsın..Sadece kamudan sayılan yerlere bakabilirsin..Özelde çalışmak istiyorsan istifa edeceksin..Ayrıca bakınız 6331 sayılı İŞ KANUNU..

18. uzakkk

uzakkk TÜİSAG Üyesi

Sn. misbah17, Sanırım ,6331 sayılı İş sağlığı ve güvenliği kanununa bakabilirseniz sorunuzun yanıtını alabilirsiniz . (7) Kamu kurum ve kuruluşlarında ilgili mevzuata göre çalıştırılan işyeri hekimi veya iş güvenliği uzmanı olma niteliğini haiz personel, gerekli belgeye sahip olmalarışartıyla asli görevlerinin yanında, belirlenen çalışma süresine riayet ederek çalışmakta oldukları kurumda veya ilgili personelin muvafakati ve üst yöneticinin onayı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirilebilir. Bu şekilde görevlendirilecek personele, görev yaptığı her saat için (200) gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı tutarında ilave ödeme, hizmet alan kurum tarafından yapılır. Bu ödemeden damga vergisi hariç herhangi bir kesinti yapılmaz. Bu durumdaki görevlendirmeye ilişkin ilave ödemelerde, günlük mesai saatlerine bağlı kalmak kaydıyla, aylık toplam seksen saatten fazla olan görevlendirmeler dikkate alınmaz. İyi bayramlar

harun arabacı bu yazıya teşekkür etti.
  19. oezguel

oezguel TÜİSAG Üyesi

belgesi olan memurlara 1250 tl maaşa ek gelir vermiyorlar mıydı?
    radyo haberlerinde duymuştum

20. bim

bim Guest

657'ye tabi kamu personeli için özel sektörde çalışmak ve danışmanlık yapmak yasal olarak mümkün gözükmüyor, fakat öğretmenlik yeterliliğine sahip memurların kurumlarının izniyle özel eğitim kurumlarında ders verebileceğini biliyorum. fakat iş güvenliği eğitimlerinde farklı bir prosedür söz konusu bu eğiticilerden farklı özellikler talep ediliyor.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica