Tartışma - Kamuda Çalışan İş Güvenliği Uzmanları | Sayfa 22 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma Kamuda Çalışan İş Güvenliği Uzmanları

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında bemiray tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Mehmet Emin DİNCEL

  Mehmet Emin DİNCEL TÜİSAG Üyesi  ÇSGB ile SB protokol yaptı. 1 Ocak 2014'den itibaren TSMler hizmet verecek o protokol yazısı bende mevcut. hizmetler olarak RD, acil durum planları ve İSG eğitimleri verilebilir TSMler tarafından ama diğer çalıştırma zorunluluğu için 1 tane A sınıfı var şehirde 2.yi nasıl bulurlar orası muamma. ben HSMde görev yapıyorum tek mühendis ben olunca kurum beni gönderdi ben de kazandım Mayıs sınavını. iş başa düştü anlayacağınız.


   
 2. adanascuba

  adanascuba TÜİSAG Üyesi

  Merhaba burda görüştüm burdkai birime çalışan saglıgı adı altında birim kurulmus ve kendi içinde personel aldıkalrını soylediler 3 iş guvenliği uzmanı mevcutmus . Gaziantepte biz TSM de iş yeri hekimliği istedik bizden 2000Tl gibi bir rakam istediler bu fiyatı istemelri normal mı ? orda gorev yapan arkadaslar ucret almaya baslamıslar doner sermayeden odeme yapılıyormus. Telefonda gorevlendirme yapamıyacaklarını soylediler . Bende bugun okullda kendimi uzman olarka sitemde gosterdim genel butceden alıyorlarmıs onlar odemlerini . acaba bizde aynı butceden alımı yapabilirmiyiz.

   
 3. Mehmet Emin DİNCEL

  Mehmet Emin DİNCEL TÜİSAG Üyesi

  2011de yayınlanan Sağlık Bakanlığının TEmel İş Sağlığı Hizmetlerinin Yürütülmesine Dair Yönergede personel sayısına göre verilecek işyeri hekimliği hizmetlerinin ücretleri var. bu fiyatları istemek zorundalar. normal bir durum. orada çalışan 3 uzman arkadaş kadrolu personel mi yoksa dışarıdan hizmet alımı şeklinde istihdam edilen sözleşmeli personel mi. döner sermayeden ücret alıyorlarsa bunun bir adı olmalı büyük ihtimalle maaşları döner sermaye bütçesinden ödeniyor. gerçi yarın ben arar görüşürüm o birimden bilgi alırım telefonla detayları. şu an İSG Eğitimlerindeki ek ders ücretleri haricinde başka bir ücret alınması mümkün görünmüyor.

     

   
 4. L. TÜRKMEN

  L. TÜRKMEN TÜİSAG Üyesi

  merhaba arkadaşlar,

  ben de az tehlikeli büro işyeri olan bir kamu kurumunda memurum. c sınıfı sertifikam var. isg kurulunda uzman olarak kurum içi yazışmayla görevlendirildim. size bir kaç sorum olacak.
  1- bu durumda isg eğitimlerini verebilir miyim? çünkü isg-katipten görevlendirilmem yok, sadece amirim yazıyla kurulda görevlendirme verdi.
  2- kurul iç yönergesi hazırlarken uzmanın görevleri hakkında, ilgili uzmanın görev yetki ve sorumlulukları hakkındaki yönetmelik maddelerini koymalı mıyım? görev yetki ve sorumluluk bakımından benim diğer kurul üyelerinden bir farkım var mı?
  teşekkürler.

   
 5. Mehmet Emin DİNCEL

  Mehmet Emin DİNCEL TÜİSAG Üyesi

  İSG-Katipte sözleşme yapılmamışsa bu eğitimleri veremezsiniz. çünkü yönetmelikte ya o işyerinde görevli bir işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı olacak ya da dışarıdan hizmet alacak yazıyor. işyerinizle ilgili bir uzmanlık çalışması yapmak istiyorsanız sözleşme yapmalısınız. yoksa hukuki bir geçerliliği yok uzmanlığınızın.

     

   
  L. TÜRKMEN bu yazıya teşekkür etti.
 6. adanascuba

  adanascuba TÜİSAG Üyesi

  Ücret alamayan arkadaşlar için şunuda söylim , şimdi iş güvenliği için yaptığınız sözleşme kapsamında öğrencileirnize çalısşanlarınıza eğitim vermek zorunda oldugumuz icinn bunu ücrete donderebilirsiniz. Yapmanız gereken halk eğitim merkezine başvuracaksınız iş güvenliği temel eğitimi kurusnu açcacagınız soyliceksiniz yaprtıgınız yıllık plana uygun olarak kursları acacaksınız aylık 40 saat ek bir ucretide boylece alabilirisniz

   
 7. adanascuba

  adanascuba TÜİSAG Üyesi

  Sanırım kurum kendi içinde alımı yaptı dışardan görevlendirmelere nedense sıcak bakmıyorlar. Diğer illerde ise bu duurm çok sıcak karsılanıyor bir turlu anlam veremedim . 3 iş guvenliği uzmanı 3 iş yeri hekimi nasıl yetecek ocaktan itibaren oda ayrı bir soru aklımdaki.
   
 8. Mehmet Emin DİNCEL

  Mehmet Emin DİNCEL TÜİSAG Üyesi

  acele etmeyin sistemi daha kurmadılar otursun sıkışacakşar illa ki siz onları değil onlar sizi yana döne arayacaklar   
 9. YAKUP BARDAKCI

  YAKUP BARDAKCI TÜİSAG Üyesi

  Bende kamuda görevliyim iş katiple sözle imzalayamadım ÇASGEM aradım dedilerki memurlar sözleşme imzalamaz. bekleyeceksiniz. sizin için yasa hazırlanıyor.. benim B uzmanlığı için yasal sürem ölüyor dedim. bunun için durunuzu bildirir dilekçeyle başvuru yaptın dediler ve bende yaptım beklemedeyim

     

   
  Melek H. bu yazıya teşekkür etti.
 10. Melek H.

  Melek H. TÜİSAG Üyesi

  Yakup bey merhaba, biz kamuda çalışanların en büyük sıkıntısı kimsenin net bir şey bilmiyor oluşu, bakanlık bile farklı yorumlar yapıyor. Sanırım biraz beklemek zorundayız   
 11. Mehmet Emin DİNCEL

  Mehmet Emin DİNCEL TÜİSAG Üyesi

  kamuda görevli olmak yetmiyor. Halk Sağlığı bünyesinde TSMde görevli olmanız gerekiyor ki TSM ile İSG-Katip üzerinde sözleşme yapabilesiniz. diğer türlü kamuda 2016ya erteleme olayı nedeniyle sözleşme yapamıyorsunuz. TSM sorumlu hekimi İSG Katip üzerinden sözleşme gönderiyor size siz de kendi e-devlet şifresi ile onayladığınız takdirde sertifikanız işliyor diğer türlü 2016yı beklemeniz gerekiyor.   
 12. adanascuba

  adanascuba TÜİSAG Üyesi

  Suan benim belge devam ediyor sadece okulun derdi iş yeri hekimi oldu . kamuda direk bu ucreti alan varmı TSM harici olupta aln o cok onemli .

   
 13. adanascuba

  adanascuba TÜİSAG Üyesi

  Uydurumuslar ben direk sozlesmemi aktif yaptım isteyen olursa dirke yolunuda yazıp vereyim.
   
 14. Ercan Mattaoğulları

  Ercan Mattaoğulları TÜİSAG Üyesi

  sevgili adanascuba! benimde şuan sertifikam aktif bende Kamu Hst.Birliğinde resmi yazıyla görevliyim..İSG Katip'ten sözleşmemi nasıl yapacağımı bana bildirirseniz sevinirim...

   
  Last edited by a moderator: 9 Ekim 2013
 15. Ercan Mattaoğulları

  Ercan Mattaoğulları TÜİSAG Üyesi

  İSG Katipte sadece kamuya ait işyerleri olarak TSM'ler yok ki ?   
 16. miner ATA

  miner ATA Guest

  bu soruya birçok kez cevap verildi lütfen yazılanları okuyun

   
 17. Mehmet Emin DİNCEL

  Mehmet Emin DİNCEL TÜİSAG Üyesi

  genelde birlik çalışanları bu konuda sıkıntılı oldukları için sağlık sektöründekilere böyle bir durum sözkonusu. yoksa özel idare olsun belediyeler olsun çok tehlikeli sınıfta olan bazı kurumlar 50den fazla işçi çalıştırdıkları için yükümlülükleri var. sözleşme yapabilmeniz için bir A sınıfı uzmanın altında hastane ile sözleşme yapabilirsiniz. başka türlü A sınıfı yoksa birlikle sözleşme yapabilmeniz için 2016yı beklemek durumundasınız.

   
 18. engineer17

  engineer17 TÜİSAG Üyesi

  Neden ISG-KATİP üzerinden sözleşme yapmadınız?

   
 19. Melek H.

  Melek H. TÜİSAG Üyesi

  Ercan bey günaydın, az önce kamu hastaneler kurumundan Fatma şahin hanım ile görüştü başkanımız ve söyleneni söylüyorum : şu anda sözleşme imzalamak mümkün değil, özlük haklarını alamaz, sizde çalışsın tecrübe edinir !!! diye bir dönüş aldık.

   
 20. Mehmet Emin DİNCEL

  Mehmet Emin DİNCEL TÜİSAG Üyesi

  anlaşıldı Melek Hanım size de TSM yolu görünüyor

   
  Melek H. bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica