Tartışma - Kamuda Çalışan İş Güvenliği Uzmanları | Sayfa 14 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma Kamuda Çalışan İş Güvenliği Uzmanları

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında bemiray tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. adanascuba

  adanascuba TÜİSAG Üyesi  Meslek liseleride dahil oldu boylece


   
 2. ilayda.0

  ilayda.0 TÜİSAG Üyesi
  Arkadaşlar 6331 sayılı kanunun adı iş sağlığı ve güvenliği kanunu; 4857-say%C4%B1l%C4%B1-i%C5%9F-kanunu.816">4857 Sayılı İş Kanunu">iş kanunu diye andığınız ise 4857 sayılı kanun burada bilgiçlik yapıyorsunuz ama şunu bile doğru yazamıyorsunuz....

   
 3. adanascuba

  adanascuba TÜİSAG Üyesi

  İstifamı edecekmişiz emredersin

     

   
 4. AbdullahBOZKIR

  AbdullahBOZKIR TÜİSAG Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar 6495 Sayılı Kanundan;
  Kamu kurumlarında sadece 657 ye göre değil 4857 ye göre çalıştırılan(hizmet alım yoluyla) personelde var.Bu durumda4857 göre 50 den fazla çalışanı olan kamu kurumu İG uzmanı ve İY hekimi çalıştırmak zorundadır.Örneğin kaymakamlık ve valilik oluru ile çalıştırılan usta öğretici öğretmen ve Kuran kursu hocaları.Az tehlikeli sınıfta olup bir işveren 4857 ye göre (SGK) 50 den fazla personel çalıştırıyorsa kesinlikle sorumluğunu yerine getirmesi gerekiyor.İş sağlığı güvenliği genel müdürlüğü resmi yazı gönderdi ve kamu kurumlarını uyardı isg katipten iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimeleri girişini yapın yoksa ceza yersiniz diye belge bende var. isteyen arkadaşlara gönderirim.
  Kamuda çalışan arkadaşlar sakın olada istifayı falan düşünmeyin.İşsiz kalırsınız.Ya da çok sıkıntı çekersiniz.Kendi bulunduğunuz ilde araştırma yapın kamu tarafından geçici olarak işçi çalıştıran kurumlara görevlendirme isteyin bu bir hak kanun açık.
  Kafasına soru takılan arkadaş benimle irtibata geçebilir. Tüm arkadaşlara sevgi ve saygılarımla...
  Abdullah BOZKIR

   
  edc, baharcandan ve msm bu yazıya teşekkür etti.
 5. aysima

  aysima TÜİSAG Üyesi

  merhaba erteleme yok dediniz kamuya atamalar 2016 ya ertelenmişti ben mi yanlış biliyorum?

     

   
  YAKUP BARDAKCI bu yazıya teşekkür etti.
 6. MZENGİN

  MZENGİN TÜİSAG Üyesi

  Kamuda iş güvenliği uzmanı çalıştırma zorunluluğu 1 Temmuz 2016 ya ertelendi. Yani devlet ben bu işe hazır değilim dedi. Ancak özel sektöre sen mecbursun kanunu uygulayacaksın dendi. Kamu bu kadar personelle ve sınırsız kaynakla bu iş yapamıyorsa bunu özel sektörden istemesi insafsızlık. Ayrıca Kamu kanunu kendisi için ertelemekle hantallığını ortaya koymuş oldu. Bu konuda Cumhurbaşkanlığına, Başbakanlığa, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına mail attım. Ancak bir cevap alamadım. Halen Kamu Kurumlarının hiç birinde, risk değerlendirilmesi, acil eylem planları, çalışan eğitimlerinin hiç biri yapılmamaktadır. Kamuda çalıştığımız için özel sektörde çalışamıyoruz. Bu nedenle ileride B sınıfı iş güvenliği Uzmanlığı sınavına da giremeyeceğim. Yapmış olduğumuz bunca masraf ve emek boşa gitmiş oldu. Kamuda çalışan tüm İş güvenliği uzmanlarının bu konuda ortak çalışma yapması gerektiğini düşünüyorum..

   
  YAKUP BARDAKCI ve mfk44 bu yazıya teşekkür etti.
 7. ertanu

  ertanu TÜİSAG Üyesi

  Selam arkadaşlar ben de kamuda 657 ye göre çalışıyorum.Örneğin hastaneler de bu ertelenen kamu kuruluşları içinde yer alıyor mu??500 yataklı ve 1000 kişiden fazla çalışanı olan bir kurum..Teşekkürler.
   
 8. Kenan BORA

  Kenan BORA TÜİSAG Üyesi

  Hocam tüm kamuda 2016'ya ertelenmedi. 4857 sayılı kanunun 81. maddesine göre işçi çalıştıran kurumlarda 1 ocak 2013'te yürürlüğe girdi. (küçük biz düzeltme) ama söylediklerinizin tamamında haklısınız.   
  YAKUP BARDAKCI ve MZENGİN bu yazıya teşekkür etti.
 9. ilayda.0

  ilayda.0 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşım istifa et diye ben demedim ne bu atar ????

     

   
 10. hgokalp

  hgokalp TÜİSAG Üyesi

  Abdullah Bey Merhaba,
  Yazıyı bana taratıp gönderebilir misiniz acaba, teşekkür ederim...
  hgokalp06@hotmail.com   
  zkb bu yazıya teşekkür etti.
 11. zkb

  zkb TÜİSAG Üyesi

  Sevgili arkadaşlar, çevre ve şehircilik bakanlığının taşra teşkilatında çalışıyorum, bu son sınavla c sınıfı belge alacağım inş. Müdürlüğümüzde 50den fazla çalışan var, üstelik işçi kadrosuyla çalışan 3kişi var. Yapılan işler arasında yapım işleri var, şantiyeye gitme durumu var. Ben 2016 yı beklemeden iş güv uzmanlığı yapabileceğim anladığım kadarıyla? C sınıfı 4 yıllığına tehlikeli işlere de bakabiliyor nasılsa ? Bilgilerinizi aktarır mısınız ? Teşekkürler.   
 12. Ercan Mattaoğulları

  Ercan Mattaoğulları TÜİSAG Üyesi

  Abdullah bey bende kamuda çalışıyorum.Bir hastanede idareciyim.Aynı zamanda isg uzm.sınavını yeni kazandım sizinle özelde görüşmem gerekiyor.

   
 13. can61

  can61 TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar kamu isg uzmanlarına ödeme yapmıyor.maliye yasa ertelendi diyor.ertelenmese bile bütçede kalemi yok diyor haklı olarak.bende kamuda sağlıkta c belgeliyim.risk değ.eğitimleri bedeva yapacaz sizin anlayacağınız
   
 14. koçyiğit_kayhan

  koçyiğit_kayhan TÜİSAG Üyesi

  kamuda çalışıp aynı zamanda iş güvenliği uzmanı olan arkadaşlar. Can61 arkadaşıma katılıyorum sanırım kamu kendi ihtiyacını ücret ödemeden kendi personelinden(işgüvenliği uzmanı olan) karşılayacak ek görevlendirme ile, bu olayı ballandırdılar kendi personelleri de belgeyi aldı ek ücret verecekler diye 1500 tl ye yakın ama herkes harıl harıl belgeyi alınca da açıkçası kendi işleri görüldü kendi personelini kullanacak ve ücrette çok fazla bir değişiklik olmasını beklemeyin böyle bir bütçe yok sorumluluğunuz artacak. Bu şekilde çalışıp ek ücret alan arkadaşımız varsa söylesin?

   
 15. ertanu

  ertanu TÜİSAG Üyesi

  Sevgili arkadaşlar Kamu kurumlarındaki erteleme, hizmet alımı ile eleman çalıştıran Örn. hastanelerde geçersiz hale mi geliyor??Bir de bildirimi yapılmak suretiyle bir kamu görevlisi 10 saate kadar ders mahiyetinde dışarda çalışabiliyor.Bu kapsamda isg uzmanı olarak ek iş yapılabilir mi??   
 16. muhendistunc

  muhendistunc TÜİSAG Üyesi

  Abdullah Bey, bahsettiğiniz belgeyi bana mail atabilirmisiniz? saygılarımla
  Mehmet TUNÇ

   
 17. Saban0306

  Saban0306 TÜİSAG Üyesi

  Bana gönderebilirseniz sevinirim.

  Şimdiden teşekkür eder işlerinde başarılar dilerim.

  İyi Çalımalar...

   
 18. mfk44

  mfk44 TÜİSAG Üyesi

  selam Abdullah Bey , ben de kamuda çalışan İG uzmanıyım.. bahsettiğiniz yazıyı bana da mail atarsanız sevinirim.. teşekkürler. mfkurtulmus44@hotmail.com

   
 19. nesyal

  nesyal TÜİSAG Üyesi

  Merhaba,
  Yazıyı bana gönderebilir misiniz , teşekkür ederim,

   
  uzmancan bu yazıya teşekkür etti.
 20. baharcandan

  baharcandan TÜİSAG Üyesi

  Abdullah Bey; kamuda cok tehlikeli sinifta çalışan is guvenligi uzmanıyım, ilgili belgeyi bana da atarsanız sevinirim...

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica