Tartışma : Kamuda Çalışan İş Güvenliği Uzmanları

Açıkdeniz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Milli Egitimde calisan arkadaslar Uzmanlik ek odemesini alabiliyor musunuz? Maliye Bakanliginin gorusune istinaden Kamu hastanelerinde odeme yapilmiyor.

Recep Altınparmak

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba
Bu sene kamuda iş sağlığı ve güvenliği teknikeri alımı olucak mı ? Bilgisi olan var mı ?

arif eltutar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Milli Egitimde calisan arkadaslar Uzmanlik ek odemesini alabiliyor musunuz? Maliye Bakanliginin gorusune istinaden Kamu hastanelerinde odeme yapilmiyor.
Bu aya kadar yapılıyordu şu aralık muamma iptal 7. aya kadar geri ödemeler bile olabilir

arif eltutar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba
Bu sene kamuda iş sağlığı ve güvenliği teknikeri alımı olucak mı ? Bilgisi olan var mı ?
İlk önce kendi içindeki uzmanlar değerlendirilir. Ayrıca görevlendirme yapılıyor bu iş için kamuda bir kadro sadece çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığında var.

Recep Altınparmak

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığında bu sene alım olur mu acaba
01.07.2017 de yeni kanun yürürlüğe girecekmiş bunun etkisi olur mu sizce ?

Bülent Avşar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bu aya kadar yapılıyordu şu aralık muamma iptal 7. aya kadar geri ödemeler bile olabilir
görevlendirildiğiniz milli eğitim müdürlüğünde 50 ve daha fazla işçi statüsünde çalışan varsa (ücretli öğretmen, işkur personeli, daimi işçi vb.) sorun yok ücret alınabiliyor aksi durum muamma sinir bozucu bir belirsizlik söz konusu

GÜLDEN DEMİRCİ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar benim kurumumda da 647 memur ve 157 tane ssk lı işçi çalışıor ve az tehlikeli bir kamu kurumuyuz 07/09/2016 dan sonraki ödemeleri geri verdim. şimdi ben bu duruma itiraz edebilir miyim

arif eltutar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Şu an için ödemeler askıya alınmış durumda (meb için söylüyorum) maliye bakanlığının 01/03/2017 tarih 4551691-110.11.04-115642-1080-2075 sayılı yazısına istinaden
aklı evvelin biri görüş sormuş maliyede valiliklerden alınan olurun yanlış olduğunu bu olura göre sadece ful ekders ve maaş ödenmesi gerektiği görüşünü bildirmiş. Bu bizim geçmişe yönelik mahkeme açmamıza engel değil şimdilik beklemede kalmak en iyisi şu an her kes aynı durumda
Ayrıca böyle görevlendirmeden dolayı uzmanlık parası verillmezse yolluk içinde dava açılabilir diye düşünüyorum çünki birçok isg uzmanı farklı ilçelerde hatta birden fazla ilçede aynı anda görevlendirilmiş durumda

İrem önder

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)

Abdulsamet AYDIN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)

Yazıda İSG kurullarının kurulmasında iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekiminin varlığına bağlı değildir yazıyor. İSG Kurulları hakkında Yönetmelik Madde 6 ile çelişen bir durum söz konusu değil mi.?

YFŞ

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Yazıda İSG kurullarının kurulmasında iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekiminin varlığına bağlı değildir yazıyor. İSG Kurulları hakkında Yönetmelik Madde 6 ile çelişen bir durum söz konusu değil mi.?

Merhaba Abdulsamet Bey, Kanunun 6. ve 7. maddelerinin yürürlülük tarihi için kademeli bir geçiş öngörüldüğünden ve bu tarih 01.07.2017 olduğundan Kurulun oluşturulması konusunda 01.07.2017 tarihinden sonra Uzman ve Hekimin varlığı devreye girecektir.
Şu an için Uzman ve Hekime bağlı kalınmadan kurul oluşturulabilir. Kurulun oluşturulması halihazırda İşverenin sorumluluğudur.

Bülent Avşar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar meb bu yazıya istinaden yazı gönderdi isgb lerin kurulduğunu ve ödemelerin devam edeceğini belirtmiş ancak 50 ve üzeri 4857 li çalışana bağlamış ödeme kriterini yani meb de isg katip ten 50 ve üzeri çalışanınız varsa ödeme yapılıyor bir başka durumda bu erteleme durumu az tehlikeli işler için sözleşme yaptığım işkur vb personellerden zaten tehlikeli sınıfta yer alan çalışanlarda var bu durumda nolacak o da ayrı bir tartışma konusu

Hakan canik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar meb yakında resmi yazı gönderir.Mecburen bekliycez..ki geri ödeme isteyemezler çünkü bizler hizmet etmişiz. ve bir çoğumuz ilçelere görevlendirildi kendi maddi imkanlarıyla gidiş geliş yapıyor.Hayırlısı olsun

C!N

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar meb yakında resmi yazı gönderir.Mecburen bekliycez..ki geri ödeme isteyemezler çünkü bizler hizmet etmişiz. ve bir çoğumuz ilçelere görevlendirildi kendi maddi imkanlarıyla gidiş geliş yapıyor.Hayırlısı olsun
Geri ödeme de istenir görev yapmış olsanız da , istenilen meblağlar maaşınızdan da kesilir, sonrasında siz bu uygulamanın yanlış olduğunu hukuk yoluyla anlatmaya çalışırsınız. Örnekleri mevcut...

YusufS

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Gamze Hanımın paylaştığı yazı tam bir skandal olarak yorumluyorum. Böyle bir yazıya imza atanlara sormak lazım 6331'i niye çıkardınız? Zor bulunur bir durumla karşı karşıya kaldık :D
Güleyimmi ağlayayımmı bilemedim. Risk analizleri için isg uzmanına gerek yok , eğitim için gerek yok. Öyle ya kurumda varsa hizmetliye bu işi yaptırabilirsiniz nede olsa ... Dedim ya diyecek birşey yok.
Ödenen ücretler Rücu ettirilen arkadaşlar mahkeme yoluna gittinizmi? Nasıl bir süreç var?

İrem önder

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Gamze Hanımın paylaştığı yazı tam bir skandal olarak yorumluyorum. Böyle bir yazıya imza atanlara sormak lazım 6331'i niye çıkardınız? Zor bulunur bir durumla karşı karşıya kaldık :D
Güleyimmi ağlayayımmı bilemedim. Risk analizleri için isg uzmanına gerek yok , eğitim için gerek yok. Öyle ya kurumda varsa hizmetliye bu işi yaptırabilirsiniz nede olsa ... Dedim ya diyecek birşey yok.
Ödenen ücretler Rücu ettirilen arkadaşlar mahkeme yoluna gittinizmi? Nasıl bir süreç var?
evet dediğiniz gibi ''olmasa da olur '' mantığıyla çıkmış bi yazı...o nedenle de ödeme yapılmasına gerek duyulmuyor...temmuzda kesinleşecek diye beklerken komple iptal edilirse kimse şaşırmıcak : )

Oktay dogan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Suan icin meb de isg uzmani olarak gorevlendirmelerde alacagimiz ucret nedir arkadaslar bilen var mi? ogretmen maasi + ful ekders + isg uzman maasi = 5000 civari maas alirsin dendi ilce meb den dogrulugu nedir acaba

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.