Soru : Kamu Kurumlarında Isg Uzmanlığı

asuman84

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
ben bi devlet kurumunda memur olarak görev yapmaktayım. Aldığım belgeyi bir üst yazı ile personel ve eğitim müdürlüğüne sunmam gerekiyor. Bu üst yazıya hangi kanunun hangi maddesini yazmalıyım sizce kamu kurum kuruluşları için 2016 yılına kaldı biliyor sunuz bu mesele. Olduğum yer az tehlikeli grubuna dahil bir yer. yardımcı olursanız çok sevinirim.

hsnhsyn1888

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar merhaba küçük bir sorum olacaktı. Yardımcı olursanız çok memmun olurum.

ben çevre ve şehircilik bakanlığında mimar olarak çalışıyorum. Aynı zamanda C sınıfı isg uzmanıyım. Geçenlerde İSG kurulu ve Risk değerlendirme kuruluna İSG uzmanı olarak beni de yazdılar.

Kurumumuz da 50 de fazla çalışan bulunmakta. Bana isg uzmanı olarak ek bir ücret ödenir mi. Sorumluluklarım neler. Birde 1 Temmuz 2016 diye bir tarih dolaşmakta kamu kurumları için. O tarihte mi yürürlüğe girecek yada bana ödeme o tarihten sonra mı olacak?

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

ali7385

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar merhaba küçük bir sorum olacaktı. Yardımcı olursanız çok memmun olurum.

ben çevre ve şehircilik bakanlığında mimar olarak çalışıyorum. Aynı zamanda C sınıfı isg uzmanıyım. Geçenlerde İSG kurulu ve Risk değerlendirme kuruluna İSG uzmanı olarak beni de yazdılar.

Kurumumuz da 50 de fazla çalışan bulunmakta. Bana isg uzmanı olarak ek bir ücret ödenir mi. Sorumluluklarım neler. Birde 1 Temmuz 2016 diye bir tarih dolaşmakta kamu kurumları için. O tarihte mi yürürlüğe girecek yada bana ödeme o tarihten sonra mı olacak?

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
evet bende buna cevap arıyorum..kurul toplantıları için ücret alacakmıyız

aydın çavana

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
evet bende buna cevap arıyorum..kurul toplantıları için ücret alacakmıyız
İşçi statütüsünde en az 50 personel bulunması ve Kurumunuzun isg katip üzerinden sözleşme yapması kaydı ile görevlendirme saati kadar ek ücret alabilirsiniz tek başına kurul toplantılarına katılmanın ne yasal bir dayanağı vardır nede ek ücret ödenebilir.

Ramazan14

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Milli Eğitim Bakanlığı'nda ogretmenim. c sinifi iş güvenliği uzmanı belgem var. Is güvenliği uzmanı olarak görev yapabiliyor muyuz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.