Soru - Kaldırma Ekipmanlarının Periyodik Kontrolü/ Hidrolik Rampalar | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Soru Kaldırma Ekipmanlarının Periyodik Kontrolü/ Hidrolik Rampalar

Konu, 'Elle ve Mekanik Yük Taşıma' kısmında melikenas tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. melikenas

  melikenas TÜİSAG Üyesi  merhaba; kaldırma ekipmanlarından sayılan hidrolik rampaların periyodik kontrolünü yapan ya da elinde örnek kontrol raporu olan var mı? (isg tüzük 376-378)

  Bir de her kaldırma ekipmanını Tmmob üyesi her makine müh. yapabilir mi ayrı bir belgesi olması gerekir mi imza yetkisi için ?


   
 2. alix

  alix TÜİSAG Üyesi

  TMMOB üyesi olan mak. müh. riskleri göze alabiliyorsa yapabilir. Uygun olanı odaya basvurup yaptırmak.

   
  melikenas bu yazıya teşekkür etti.
 3. cemburulday

  cemburulday TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar,yük asansörlerinin 3 aylık raporlarını yaptırabilmek için mmo ile yaptığım görüşme çerçevesinde,sanayi bölgeleri için yeni çıkan asansör yönetmeliği dahilinde yıllık yapılan kontrollerin yeterli olduğu,iş güvenliği tüzüğü çerçevesinde 3 ay da bir yatırılına kontrollere gerek kalmadığı şeklinde bir geri dönüş aldım,bu konuyla ilgili olarak yorumlarınızı alabilirmiyim?

     

   
 4. noencos

  noencos TÜİSAG Üyesi

  yük asansörleri için 3 aylık periyodik kontrol yaptırabilirsin fakat eğer istersen bağlı bulunduğun belediyenin anlaştığı kuruma başvurup akreditasyon kapsamında 1 yıllık testte yaptırabilirsin

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica