Haber - Kablosuz İnternet Hasta Ediyor, Sigorta Karşılamıyor | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Kablosuz İnternet Hasta Ediyor, Sigorta Karşılamıyor

Konu, 'Dünyadan İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  İngiliz sigorta şirketi Lloyd's, radyasyonların kansere neden olduğunu ve oluşan sağlık sorunlarının sigorta kapsamında olmaması gerektiğini düşünerek kapsamdan çıkardı.

  İnternetin her yerde var olduğu günümüzde her yaştan insan internet kullanıyor 2011 yılında Dünya Sağlık Örgütünden yapılan açıklamaya göre Wi-Fi cihazları 2B sınıfında insanlar için kanserojen tehlike oluşturuyor. Bu yüzden İngiliz Sigorta Devi Lloyd's, aldığı bir kararla elektromanyetik radyasyonlar sebebiyle oluşan sağlık sorunlarını kendi sigorta kapsamından çıkararak riski gözler önüne serdi. Bu da elektromanyetik radyasyonlar sebebiyle hasta olan bir kimsenin sağlık sigortasının karşılamayacağı anlamına geliyor.

  Stockholm'de bulunan Karolınska Enstitüsü nöroloji profesörü Olle Johansson'a göre. "Wi-Fi cihazlarından kaynaklanan muhtemel sağlık sorunları aşırı boyutta artış gösterdi. Beyin tümöründen lösemiye, hafıza kaybından konsantrasyon eksikliğine kadar birçok şikayet daha sık görülüyor. Dünyadaki radyasyon limiti çılgın bir şekilde yükseldi. Bu rakamın. 18 yüzyılda olduğundan 1 kuintilyon kat daha yüksek olduğu öngörülüyor. Sadece Wi-Fi değil çevremizde her yerde radyo dalgaları mevcut ve bunlar insan ve hayvanların sağlığını çok ciddi şekilde etkiliyor."

  BEST__20160615_34.jpg


   
  Emrah Akkaya bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica