Haber Jeotermal Çalışanlarına Iş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Veriliyor - Aydın

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Jeotermal Çalışanlarına İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Veriliyor

  1.jpg

  Geçtiğimiz ay Soma’da meydana gelen ve 301 kişinin hayatını kaybettiği iş kazasının ardından iş yerleri ve özellikle çalışan sayısının fazla olduğu firmalar iş güvenliğine ağırlık vermeye başladı. Bölgede faaliyet gösteren İş Güvenliği firmalarından Ayyıldız Grup İş Sağlığı ve İş Güvenliği tarafından Aydın Germencik Bölgesi’nde faaliyet gösteren Karizma Enerji firmasının çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği konusunda eğitim verildi.

  2.jpg

  İnsan hayatında önemli bir yeri olan sağlık ve güvenlik, çalışma hayatında da bu özelliğini koruyor. İş ve işveren için gerekli olduğu belirtilen iş sağlığı ve iş güvenliği her geçen gün daha da önem kazanarak yaygınlaşıyor. Ayyıldız Grup İş sağlığı ve İş Güvenliği tarafından, 6331 sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yasası çerçevesinde, Aydın Bölgesi’nde İnşaat ve Maden işletmesi olarak faaliyetlerini sürdüren Karizma Enerji Firmasının tüm çalışanlarına İş sağlığı ve İş Güvenliği eğitimleri veriliyor. Ayyıldız Grup Genel Müdürü Muharrem Demirbilek, tarafından verilen eğitime yaklaşık 60 personel katıldı.

  Ayyıldız OSGB A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Muharrem Demirbilek ; “Pek çok kurum ve kuruluşlara olduğu gibi, Karizma enerji çalışanlarına da İş sağlığı ve İş Güvenliği eğitimleri veriyoruz. İşveren adına hareket eden işin ve işyerinin yönetiminde görev alan işveren vekilleri, birçok kanunun uygulanması bakımından işveren sayılırlar. Bu düşünceden hareketle, çalışanların bilgilendirilmesi ve yükümlülükleri, meslek hastalıkları, mesleki risklerinin önlenmesi için eğitimler veriyoruz. Bu konuların yanı sıra tedbir, risklerden korunma ilkeleri, iş sağlığı ve iş güvenliğinin desteklenmesi, iş yeri hekimi ve uzmanlarının yetkileri, acil durum planları, yangınla mücadele ve ilk yardım gibi daha birçok konuda bilgiler sunduk. Öte yandan, Aydın ve Antalya bölgesinde iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimlerimiz devam ediyor” diye konuştu.

  3.jpg

  Aydın bölgesinde inşaat ve maden işletmesi olarak hizmet veren Karizma Enerji Firması’nın İşletme Müdürü Süleyman Karakaya ; “Biz Karizma Enerji çalışanları ve yöneticileri olarak, İş Sağlığı ve İş Güvenliğine gerçekten çok fazla önem veriyoruz. Çünkü burada yaşanabilecek bir üzücü durum, bizlerle birlikte özellikle çalışanlarımızı olumsuz yönde etkileyecektir. İşletme müdürü olarak, yönetim kurulu icra kurulu başkanımızla fikir birliğiyle yönetici arkadaşlarımla beraber, bu konuda çalışmalarını beğendiğimiz Ayyıldız Grup’la İş sağlığı ve İş Güvenliği anlaşması yaptık. Kurumsal bir çalışmayla, işçilerimizin hem verimini arttırmak hem de sağlık ve güvenlik çalışma şartlarını en iyi duruma getirmek ve devam ettirmek için bu birlikteliğin devam etmesi gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

  4.jpg

  Eğitime Karizma Enerji İşletme Müdürü Süleyman Karakaya ve yöneticilerin yanı sıra Santral Müdürü Levent Aka, Şantiye Müdürü Alper Köseoğlu, Muhasebeci Oğuz Özoğlu, Depo Sorumlusu Yusuf Dal, Makine Mühendisi Evren Şirin ve Jeoloji mühendisleri Ertan Göllü, Ahmet Yasin Tuna ve işçiler katıldı. Eğitimin ardından çalışanlar, Ayyıldız OSGB İş Yeri Hekimi tarafından sağlık kontrolünden geçirildi.

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica