Duyuru - Izmir Gediz Üniversitesi Iş Sağlığı Ve Güvenliği Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans Programı | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Duyuru Izmir Gediz Üniversitesi Iş Sağlığı Ve Güvenliği Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans Programı

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında ISGfrm tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. ISGfrm

  ISGfrm Yönetici Admin TÜİSAG Çalışma Birimi  Is Guvenligi-k.jpg

  Sayın İş Güvenliği Uzmanı / Adayları,

  Gediz Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Anabilim dalı bünyesinde sanayide iş güvenliği konusundaki yetişmiş eleman açığını kapatmayı amaçlayan İş Sağlığı ve Güvenliği Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans programını 2013 – 2014 Eğitim dönemi bahar dönemi kayıtlarına ön başvurular başlamıştır.

  İlgili yüksek lisans programına en az dört yıllık lisans diplomasına sahip olan herkes olmakla birlikte özellikle mühendislik fakültelerinin tüm bölümleri, tıp fakülteleri, fen edebiyat fakültelerinin fizik ve kimya bölümleri, mimarlık bölümü, teknik eğitim fakültelerinden teknik öğretmen olarak mezun olanlar, teknoloji fakülteleri mezunları, başvurabilir.

  İlgili yönetmeliğe göre İş Sağlığı ve Güvenliği yüksek lisansı yapmış olan mühendis, mimar veya teknik elemanlarına doğrudan B sınıfı iş güvenliği uzmanlığısınavına girme hakkı verilmektedir.

  İş Sağlığı ve Güvenliği Yükseklisans (Tezli/Tezsiz) Programından mezun olanlar lisans alanları ve halen mevcut İSG Mevzuatına göre, İşyeri Hekimi, İşyeri Hemşiresi, İş Güvenliği Uzmanı olarak Kamu ve Özel Kuruluşlarda görev yapabilmekte, bunun yanında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Meslek odaları, Sendikalarda ve Eğitim Kurumlarında uzman ve eğitici olarak görev alabilmektedir. Ayrıca, mezunlarımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan “İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı”sınavında başarılı olmaları halinde “B Belgesi” sahibi olabilir.

  Programa son başvuru tarihi 06 Ocak 2014 olup, başvurmayı düşünen adaylar ayrıntılı bilgiyi http://fbe.gediz.edu.tr/Detail/1982013164422163/247/248 adresinden alabilirler.


   
  öznurömer, ömer murat aytan ve füsun vapur bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica