Haber Izelman " Işçi Sağlığı " Için Iki " Başucu Kitabı " Hazırladı

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  İzelman "İşçi Sağlığı" İçin İki "Başucu Kitabı" Hazırladı

  1.jpg


  “İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimlerini sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi İZELMAN A.Ş Genel Müdürlüğü, çalışanları için “İş Sağlığı ve Güvenliği El Kitabı” ile “İş Sağlığı ve Güvenliği Talimatları” adlı iki de kitap bastırdı.

  İZELMAN bünyesinde 2011 yılında Ortak SağlıkGüvenlik Birimi’ni (OSGB) kurarak, bu alanda Türkiye’nin ilk kamu kuruluşu olma özelliğine sahip olan İZELMAN A.Ş. bu defa da, çalışanlarına yönelik hazırladıkları “İş Sağlığı ve Güvenliği El Kitabı” ve “İş Sağlığı ve Güvenliği Talimatları” kitapçıklarıyla bir ilke daha imza attı. Kitaplar İZELMAN tarafından verilen eğitimlerde işçilerin başucu kitabı olacak.

  22.jpg

  “PERSONELİMİZİN CANI BİZİM CANIMIZDIR”

  İZELMAN personelinin sürekli yanında taşıyacağı ve her zaman elinin altında olacağı bu kitapçıklarla ilgili bilgi veren İZELMAN A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Kırmızı, Türkiye’deki en önemli sorunlardan birisinin iş kazaları ve meslek hastalıkları olduğunu hatırlatarak şunları söyledi: “Her personelimiz bizim için ayrı bir değer. Çalışanlarımızın başına gelebilecek herhangi bir iş kazası veya mesleki hastalık, sadece kendilerini değil aynı zamanda bakmakla yükümlü olduğu kişileri de etkiliyor. İşte bu yüzden de onların ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ konusunda bilinçlenmesi için her türlü tedbiri alıyoruz. Çalışanlarımızdan da isteğimiz, iş güvenliği uzmanları ve iş yeri hekimlerince verilen iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimlerini önemsemeleridir. Ayrıca tüm çalışanlarımıza yapmış oldukları işlere göre, kendilerine sağlanan kişisel koruyucu donanımını doğru kullanmalarına dikkat çekmek istiyorum. Çünkü personelimizin canı bizim canımızdır “ dedi.


  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica