Soru : Itfaiye Aracını Kullanacaklar Hk.

Uzman Özlem

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba;

Daha önce yazılarımı takip edenler olmuşsa bilirler, biz işletmemize itfaiye aracı almıştık, işverenimiz aldırmıştı. Ancak bu aracı kullanan ekibi, biz bünyemizdeki personellerden oluşturduk. Çoğunlukla da E sınıfı ehliyetleri oldukları için bu kişiler forklift operatörleri oldular. Ayrıca söndürücüler mevcut, kullanıcıların dışında. Sayı çok değil şimdilik 12 kişi falan, her vardiyaya denk gelecek şekilde. Benim kafamı kurcalayan şey benim bu personellere itfaiyeci belgesi aldırıp, aldırmama gerekliliğim. Çünkü sanayinin farklı yerlerinde işletmelerimiz var ve bir durum anında bu personeller oralara da yönlendirileceklerdir. İlerde bir gün bu adamların itfaiyeci belgesi yok diye bir durum ile karşılaşır mıyım? Konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim, çünkü ben kararsız kaldım.
Teşekkürler.

Selçuk Çiftlik

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
İtfaiye elemanı yetiştirme kursuna gitmeleri ve belgelerini almaları sizi güvenli tarafta tutacaktır.
Gereklilik olup olmadığı konusu tartışmaya açık olmak işe birlikte benim önerim her zaman güvenli tarafta bulunmaktır.

Uzman Özlem

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
İtfaiye elemanı yetiştirme kursuna gitmeleri ve belgelerini almaları sizi güvenli tarafta tutacaktır.
Gereklilik olup olmadığı konusu tartışmaya açık olmak işe birlikte benim önerim her zaman güvenli tarafta bulunmaktır.

Bende kesinlikle sizin gibi düşünüyorum, ama bu fikri paylaştığım zamanki karşılaştığım ilk cümle:" Gereklimiymiş ki, var mı böyle madde " oldu, o yüzden bilmediğim bir madde, yönetmelik falan varsa öğrenebilirim diye sordum.
Teşekkür ederim.

alix

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Eğitimsiz birlerinden itfaiyeci veya itfaiyue aracının kullanması beklenebilir mi? Afad ve itafiye teşlikatından eğitim aldırılmadlıdır.

Selçuk Çiftlik

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Tehlikeli ve çok tehlikei ilşlerde çalıştırılacakların mesleki eğitimlerinden hareket edebilir,
Bu mesleki eğitimin olmasını refere ederek eğitimlerin aldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Haldun SEBER

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
İtfaiye araç şoförlerinin yangın müdahale eğitimi yanında itfaiye araç eğitimlerini de aldırmanızı öneririm. İtfaiye araçları işletmedeki diğer araçlardan farklı özelliğe sahip araçlardır. Yangın anında aracın ve şoförün yapması gerekenler, uygulaması ve uyması gereken kurallar vardır. Bunları bilmesi ve yangın ekibiyle birlikte çalışabilmesi gerekmektedir.
Kolay gelsin

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.