Işyerinde Parmak Basmak...!!!

çağatayözcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
ARKADAŞLAR İŞYERİNDE VERİLEN TALİMATLARIN ARKASINA,VERDİĞİMİZ KKD ZİMMET FORMLARINDA İŞÇİLER TEBLİĞ ETTİKLERİNE DAİR İSİM - SOYİSİM - İMZALARININ ARDINDAN PARMAK BASMAARINI DA İSTİYORUZ.AMA HERSEFERİNDE AKLIMA TAKILAN BİR DURUM VAR BU OLAY ETİK MİDİR? BİR SIKINTI DOĞURUR MU?

degiray

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
İmza varsa parmak basmaya gerek yok. Siz abartmışsınız bence

omark

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Çağatay Bey ,
Bu uygulamanız bana, yöneticilerin personele olan güven duygusunun tamamen ortadan kaldırdığını düşündürüyor .

SEG

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Eğer imza atabiliyorsa parmak basmasını isteme hakkınız olmaya bilir. ben çalışanın yerinde olsam kişi güvenliği açısından parmak izimi vermezdim

sas

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Etik olmadığı kesin. Parmak bastırılmasından dolayı size herhangi bir sıkıntısı olmaz. Parmak bastırmasınız da sıize herhangi bir sıkıntısı olmaz. Okuma yazma bilmiyeni anlarım ama imza sonrası parmak basmak gereksiz.
iyi çalışmalar,

Uzman Ahmet

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Değişik bir olaya parmak basmışsınız:)

ediko

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Parmak izi sıkıntı yaratır işçiler sizi mahkemeye verse dünyanın parası tazminat alırlar.. Özellikle de okuma yazma bilip kendi imzası olanlar....
Çünkü parmak izi ya kriminal suçlar için veya okuma yazması olmayan kişilerin noter huzurunda alınabilen bir izdir. Benden tavsiye en kısa sürede vazgeçin.. ki bu arada şu aklınızda bulunsun ağır bir kazada sadece savcının ve bilirkişinin gördükleri ve izlenimi önemlidir. neye imza attır neye parmak izi attırırsan attır onlar ceza vermek isterse hiç bi iz kurtaramaz... Başına böyle olay gelmiş biri olarak söylüyorum bunu

çağatayözcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar teşekkür ederim yorumlarınız için bende zaten bu durumdan rahatsız olduğum için fikirlerinizi merak etmiştim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.