Soru : İşyerinde Defibrilatör

Dr.Kürşat

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
1500 kişilik bir işyerinde tam zamanlı çalışıyorum.
İşe girişimin üzerinden 2 ay geçti ve oldukça donanımlı olan sağlık birimimizde defibrilatör eksikliği bulunmakta.
İşverene defibrilatör bulundurmamızın gerekliliğinden bahsettim ama açık şekilde bunu destekleyebilecek bir kanun, yönetmelik vs bulamadım.
Bilirsiniz bizim kanunlarımız yuvarlaktır ve her yere çekilebilir.Örneğin ''gerekli koşulları sağlamakla yükümlüdür'' der.
Bana daha somut bir veri konusunda yardımcı olabilir misiniz.

hakvat

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba,

Eğer işyerinizde tam zamanlı çalışıyor ve işyeriniz İSGB tanımına uyuyorsa iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri yönetmeliğinin "isgb ve osgblerde bulunacak asgari malzeme listesi" ekinde yer alan malzemelerin bulunması yeterli olacaktır.

Burada defibrilatör bulunmadığı için bir yönetmelikle eşleştirmeniz zor olacaktır.

Bana sorarsanız tabi ki her şey yönetmelik değil işyeri hekiminin görüşleri de önemlidir.

Kolay gelsin.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.