Işyeri Yetkilisi

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında adipik tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. adipik

  adipik TÜİSAG Üyesi  Ekli dosyada geçen İşyeri Yetkili si ile ilgili bilgisi olana nasıl başvurulacağını bilen var mı?


   

  Ekli Dosyalar:

 2. Ali KÖKSAL

  Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

  Benim anladığım burada TOBB özerk bir kurum olduğu için oraya bir işyeri yetkilisi atamaları gerekmekte ama özel iş yerlerinde bu durum İK tarafından karşılandığı.

   
 3. adipik

  adipik TÜİSAG Üyesi

  ali bey,
  metin tobb tarafından fırmalara yollanmış,iş guvenlği uzmanı bıldırımının internet ustunden yapılması gerek.ama uzman herhangı bır sıfre alıcak mı işyerı yetkılısı kım nerden alınacak sıfre vs gıbı konular bılınmıyor SGK bakanlık bakıyor dıyor bolge mudurlugu telefona bakmıyor.Sitede hıc bıldırım yapan arkadas yok mu acaba konuyla ilgili ayrıntılı bılgı verecek.

     

   
 4. Aktasi

  Aktasi TÜİSAG Üyesi

  Bende ayni dertten muzdaribim

   
 5. A.Naz

  A.Naz TÜİSAG Üyesi

  Görevlendirme yapılacak işyerinin “ortak, yönetici, işveren, muhasebe, işveren vekili” unvanlı çalışanlardan en az birisinin SGK kayıtlarında işyeri yetkilisi olarak tanımlanmış olması gerekmektedir.
  Bu kişilerden biri dilekçe yazıyor işyeri yetkilisi olarak atanmak istiyorum diye,bağlı olduğunuz bölge SGK'ya veriliyor. Kayıtlarda işyeri yetkilisi olarak göründüğü anda o kişinin e devlet şifresiyle ÇSGB-İSGGM den
  sözleşmelerin onaylanması gerekiyor.
  Ayrıyeten işveren direk olarak işyeri yetkilisi olarak geçiyor genelde.İşverenin şifresini deneyin olmuyorsa,başka bir yöneticinin atanması için dilekçe yazabilirsiniz.

     

   
 6. kral0609

  kral0609 TÜİSAG Üyesi

  biz 12 gün önce SGK dan işyeri yetkilisi kaydını yaptırdık.işveren vekili olarak tanımlattık.Bağlı bulundugumuz sosyal güvenlik merkezine.sistemde tanımlandı.e devlet şifrem vardı zaten daha önceden.ancak isgyh den İSG-KATİP sistemine girince Firma bilgilerim çıkmıyor.Daha önceden uzman olarak çalıştığım için eski sözleşmelerim çıkıyor sadece.Bakanlığı arıyorum hiçkimse açmıyor telefonları.açanlarda biraz bekleyin sisteme eklenıyor bilgiler deniyor vs oyalıyolar.ne yapmalıyım.

   
 7. A.Naz

  A.Naz TÜİSAG Üyesi

  170i arayıp bakanlığa ya da bölge müdürlüğüne dilekçe yazdırmak istiyorum diyebilirsiniz.5 iş günü içerisinde olumlu ya da olumsuz yanıt vermek zorundalar.
   
 8. Aktasi

  Aktasi TÜİSAG Üyesi

   
 9. A.Naz

  A.Naz TÜİSAG Üyesi

  170i arayıp bakanlığa bildirmem gereken bir durum var ancak ilgililere ulaşamıyorum,dilekçe yazabilir miyiz derseniz,oradaki görevli şikayetinizi,sıkıntınızı,probleminizi dilekçe olarak yazıp bakanlığa yolluyor. Size de br takip numarası veriyor. 5 iş günü içinde de siz aramadan daha onlar sizi arayıp cevabınız geldi die bilgi veriyor.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica