Işyeri Iş Sağlığı Ve Güvenliği Yönetmeliği

Konu, 'Prosedür, Talimat, Form vb. Hakkında' kısmında Ahmet AZAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Ahmet AZAK

  Ahmet AZAK TÜİSAG Üyesi  Merhaba arkadaşlar işyerimde iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili genel bir işyeri yönetmeliği hazırlamak istiyorum. bu yüzden farklı yönetmelikleri inceleyip temel bir yönetmelik hazırlamak için yardımlarınızı bekliyorum. kazasız günler.


   
 2. omark

  omark TÜİSAG Üyesi  benim hazırlayıp yürürlüğe koyduğum yönetmelik ektedir.Umarım işinize yarar.
  benim hazırlayıp yürürlüğe koyduğum yönetmelik ektedir.Umarım işinize yarar.

   

  Ekli Dosyalar:

 3. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Ahmet bey merhaba,

  4857 sayılı iş kanununda bulunan ilgili maddelere göre yayınlanmış olan yönetmelikler 6331 sayılı yeni çıkan iş sağlığı ve güvenliği kanununa göre halen çalışmaları devam eden yeni yönetmelikler yürürlüğe girene kadar geçerlidir. Bu durumda mevcut yönetmeliklerde zaten sizin bir çalışma yapmanız emrediliyor. Bu çalışmanın adı da İç Yönetmeliktir ve iş yerinize uygun kaza ve meslek hastalıklarını önleyici bir içeriğinin olması gerekmektedir.

  Aşağıda daha önce arkadaşlarımızın paylaştığı örnek iç yönetmelikleri bulabilirsiniz...

     

   

  Ekli Dosyalar:

 4. MAHMURE ESENKAL

  MAHMURE ESENKAL TÜİSAG Üyesi

  Herkese öncelikle kazasız günler dilerim.
  Çalıştığım firmada ohsas 18001 çalışma kapsamında isg prosedürleri, risk analizi prosedürleri, eğitim prosedürleri vb. adları altında prosedürlerimiz var ayrıca tamamlayıcı talimatlarımız da mevcut. ben örnek iç yönetmeliklerin içeriklerini inceledim bunlar zaten bizim prosedürlerimizde ve talimatlarımızda tanımlanmış ayrıca bir iç yönetmelik hazırlamak gerek midir yada mevcut prosedürleri iptal edip iç yönetmelik adı altında mı toplamam gereklidir? Bu konuda yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

   
 5. Ulaş Devrim YURDABAL

  Ulaş Devrim YURDABAL TÜİSAG Üyesi

  Bizde de durum aynı.Hayır OHSAS 18001 kapsamındaki prosedür,talimat ve formlarınızı iptal etmeyiniz.Zaten buna da gerek yok zira o sizin yönetim sisteminiz.Bu prosedürleri ve talimatları sırf mevzuat gereği birleştirerek sayı, rev. veya sistem formatından çıkararak iç yönetmelik haline getirebilirsiniz.Ancak zaten sizin bir yönetim sisteminiz var ve aslında aslolan bu yönetim sisteminizdir.İç yönetmelikte aslında bir yönetim güzergahı değil midir?Bu rolü aslında OHSAS 18001 yerine getiriyor ve aslında OHSAS 18001 Yönetim sistemine sahip olanlar bu iç yönetmelik hazırlanmasından muaf tutulmalıydılar.

  Saygılarımla,

     

   
 6. MAHMURE ESENKAL

  MAHMURE ESENKAL TÜİSAG Üyesi


  KOCAELİİSG verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Aslında benimde gönlüm razı gelmiyor onları iptal et yenilerini yap resmen kağıt israfı. Acaba iç yönetmelik hazırlayıp alt başlıkların açıklama kısımlarında prosedür ve talimatlara atıfta bulunsak olur mu ki?hoş o zamanda yönetmeliğin içi baya boş olacak gibi gözüküyor.

  Saygılarımla

   
 7. Ulaş Devrim YURDABAL

  Ulaş Devrim YURDABAL TÜİSAG Üyesi

  Olabilir.OHSAS 18001 prosedür ve talimatlarınızı,formlarınızı belli bir sistem dahilinde copy,paste yapın.Altlarında küçük açıklamalarla refere ederek dosyalayın.İç yönetmeliğiniz hazır.Mevzuat gereğini yerine getirmiş olursunuz.Ancak aslolan OHSAS 18001 yönetim sisteminizdir.Yönetim sisteminize sahip çıkın.Uygulayın,uygulatın.Yaşama geçirilmesini sağlayın.

  Saygılarımla,
   
 8. MAHMURE ESENKAL

  MAHMURE ESENKAL TÜİSAG Üyesi


  Çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için. Dediğiniz gibi önemli olan kağıt üzerinde kalmaması doğru uygulama. İyi çalışmalar.

  Saygılarımla   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica