İşyeri Hekimliği Sınavlarına Kaynak Kitap Önerisi ? | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

İşyeri Hekimliği Sınavlarına Kaynak Kitap Önerisi ?

Konu, 'İşyeri Hekimliği Sınavına Hazırlık' kısmında Aziz Karaca tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Aziz Karaca

Aziz Karaca TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar, malum piyasadaki kitaplar genellikle iş güvenliği uzmanlarına yönelik olup, kıyısından köşesinden de işyeri hekimlerine hitap ediyor.

İşyeri hekimlerine yönelik bildiğim kadarıyla ilk ciddi çalışma Gülay Şengel'e ait (http://www.pelikankitabevi.com.tr/?...nu-anlatimli-soru-bankasi-2016---gulay-sengel). Ancak kitap çok yetersiz, çoğu konuyu nerdeyse hiç anlatmıyor.

Güncel 2016 mevzuatlar dahil önerebileceğiniz bir kaynak var mıdır?

2. ALKAN BAYKAL

ALKAN BAYKAL TÜİSAG Üyesi

hiçbir kitap önermiyorum. ben aldım pişman oldum. kaynaklar belli zaten yönetmelikler, isg kanunu ve 4857-say%C4%B1l%C4%B1-i%C5%9F-kanunu.816">4857 Sayılı İş Kanunu">iş kanunu. hakan erdoğan hocayı takip edin bunlar yeter. kesinlikle yönetmelikleri okuyun ama. hayırlı çalışmalar dilerim

3. Aziz Karaca

Aziz Karaca TÜİSAG Üyesi

Alkan Bey, öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Dediğinizde çok haklısınız, ilgili yönetmelikleri ve kanunları çok iyi hıfz etmek gerekiyor. Ancak hangi yönetmelikleri? Örn "İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği" nin işyeri hekimliği sınavındaki soru potansiyeli nedir? Ve bunun gibi birçok yönetmelik var. Bunlar açıklığa kavuşturulsa ve bir müfredat oluşturulup ona göre odak konulara çalışılsa zamanı iyi kullanma açısından çok faydalı olur bence.

4. ALKAN BAYKAL

ALKAN BAYKAL TÜİSAG Üyesi

5. Aziz Karaca

Aziz Karaca TÜİSAG Üyesi

Hocam çok teşekkürler bunlar süper oldu işte. Gözümüzün önündeki şeyleri iyice irdelemeyince böyle komik duruma düşüyoruz işte.

Anlaşılan kitaplardan bize fayda yok. Kendi kitabımı kendim oluşturacam :)

6. Erdal UYSAL

Erdal UYSAL TÜİSAG Üyesi

Aziz Bey bu bilgiler için çok teşekkürler. Benim bir sorum olacak! Mevzuat, yönetmelikte neye, hangi kanuna yönetmeliğe çalışacağız? Bilgilendirirseniz sevinirim...

Last edited by a moderator: 8 Haziran 2016
    ALKAN BAYKAL bu yazıya teşekkür etti.
  7. Erdal UYSAL

Erdal UYSAL TÜİSAG Üyesi

Alkan Bey bu bilgiler için çok teşekkürler. Benim bir sorum olacak! Mevzuat, yönetmelikte neye, hangi kanuna yönetmeliğe çalışacağız? Bilgilendirirseniz sevinirim...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica