İşyeri Hekimliği Sınavlarına Kaynak Kitap Önerisi ?

Aziz Karaca

TÜİSAG Üyesi
Merhaba arkadaşlar, malum piyasadaki kitaplar genellikle iş güvenliği uzmanlarına yönelik olup, kıyısından köşesinden de işyeri hekimlerine hitap ediyor.

İşyeri hekimlerine yönelik bildiğim kadarıyla ilk ciddi çalışma Gülay Şengel'e ait (http://www.pelikankitabevi.com.tr/?urun-18955-nisan-isyeri-hekimligi-sinavlarina-hazirlik-konu-anlatimli-soru-bankasi-2016---gulay-sengel). Ancak kitap çok yetersiz, çoğu konuyu nerdeyse hiç anlatmıyor.

Güncel 2016 mevzuatlar dahil önerebileceğiniz bir kaynak var mıdır?

ALKAN BAYKAL

TÜİSAG Üyesi
hiçbir kitap önermiyorum. ben aldım pişman oldum. kaynaklar belli zaten yönetmelikler, isg kanunu ve iş kanunu. hakan erdoğan hocayı takip edin bunlar yeter. kesinlikle yönetmelikleri okuyun ama. hayırlı çalışmalar dilerim

Aziz Karaca

TÜİSAG Üyesi
Alkan Bey, öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Dediğinizde çok haklısınız, ilgili yönetmelikleri ve kanunları çok iyi hıfz etmek gerekiyor. Ancak hangi yönetmelikleri? Örn "İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği" nin işyeri hekimliği sınavındaki soru potansiyeli nedir? Ve bunun gibi birçok yönetmelik var. Bunlar açıklığa kavuşturulsa ve bir müfredat oluşturulup ona göre odak konulara çalışılsa zamanı iyi kullanma açısından çok faydalı olur bence.

Aziz Karaca

TÜİSAG Üyesi
Hocam çok teşekkürler bunlar süper oldu işte. Gözümüzün önündeki şeyleri iyice irdelemeyince böyle komik duruma düşüyoruz işte.

Anlaşılan kitaplardan bize fayda yok. Kendi kitabımı kendim oluşturacam :)

Erdal UYSAL

TÜİSAG Üyesi
Alkan Bey, öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Dediğinizde çok haklısınız, ilgili yönetmelikleri ve kanunları çok iyi hıfz etmek gerekiyor. Ancak hangi yönetmelikleri? Örn "İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği" nin işyeri hekimliği sınavındaki soru potansiyeli nedir? Ve bunun gibi birçok yönetmelik var. Bunlar açıklığa kavuşturulsa ve bir müfredat oluşturulup ona göre odak konulara çalışılsa zamanı iyi kullanma açısından çok faydalı olur bence.
Aziz Bey bu bilgiler için çok teşekkürler. Benim bir sorum olacak! Mevzuat, yönetmelikte neye, hangi kanuna yönetmeliğe çalışacağız? Bilgilendirirseniz sevinirim...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Erdal UYSAL

TÜİSAG Üyesi
hiçbir kitap önermiyorum. ben aldım pişman oldum. kaynaklar belli zaten yönetmelikler, isg kanunu ve iş kanunu. hakan erdoğan hocayı takip edin bunlar yeter. kesinlikle yönetmelikleri okuyun ama. hayırlı çalışmalar dilerim
Alkan Bey bu bilgiler için çok teşekkürler. Benim bir sorum olacak! Mevzuat, yönetmelikte neye, hangi kanuna yönetmeliğe çalışacağız? Bilgilendirirseniz sevinirim...