Soru Işyeri Hekimleri Işi Geçici Olarak Durdurabilir Mi?

Konu, 'İşyeri Hekimliği Hakkında Sorularınız' kısmında uzakkk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. uzakkk

  uzakkk TÜİSAG Üyesi  İşyeri hekimlerinin yetkileri arasında (Md.16);''İŞYERİNDE BELİRLEDİĞİ YAKIN VE HAYATİ TEHLİKE OLUŞTURAN HUSUSUN ACİL MÜDAHALE GEREKTİRMESİ HALİNDE İŞVEREN VEYA İŞVEREN VEKİLİNİN ONAYINI ALMAK KAYDIYLA İŞİ GEÇİCİ OLARAK DURDURMAK.'' Değerli arkadaşlar bugüne kadar böyle bir uygulama yapılabildimi?? ben pek sanmıyorum .Ya siz????:hayır:


   
 2. alix

  alix TÜİSAG Üyesi

  sacma bir madde olsmus ısveren ve vekılının onayına bırakırsan ısg uzmanı ve hekımı ısyerınden kovar bir de onay sartı getırmısler. Hangii işveren onay verir? İş yeri hekiminin işletmede olmadıgı zamanda durum tespit edilırse ne olacak? Yasa koyucuların mantıgı işte?

   
  uzakkk bu yazıya teşekkür etti.
 3. Nurdan DAHİ

  Nurdan DAHİ Banned

  acil müdahale gerektirmesi halinde ve onay almak kaydıyla ! bu ikisinin aynı cümle içinde geçmesi kadar saçma bişey olabilir mi acaba?? gerçekten acil müdahale gerekiyorsa onaya ne gerek var? saçma çok saçma.....

     

   
 4. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  bence durdurabilir ve durdurmalı da...hekimin orada bulunmasının mantığı ne o zaman..??

   
 5. Levent KAVLAK

  Levent KAVLAK TÜİSAG Üyesi

  Benim anladığım kadarıyla bu kanun çıkarılırken tobb,ito ve benzeri işverenlerlin görüşlerine dayanarak çıkarılmış gibi:) Yine karşımıza sendikaların zaafiyetleri çıkıyor.Bu sendikalar neden bir deneyimli isg uzmanı çalıştırmaz ,işçilerinin ölüme gitmesine göz göre göre sessiz kalır.Herşey toplu sözleşme yada işten çıkarılmak değilki.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica