Tartışma - Işyeri Hekimleri Ile Ilgili Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası‏ | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma Işyeri Hekimleri Ile Ilgili Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası‏

Konu, 'İşyeri Hekimliği Hakkında Güncel Tartışmalar' kısmında uzakkk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. uzakkk

  uzakkk TÜİSAG Üyesi  Değerli İşyeri Hekimi arkadaşlar, son günlerde yukarıdaki başlıkla ilgili e-mailler almaya başladım. Detaylı bilgisi olanlar paylaşabilirmi?? İş Güvenliği Uzmanları için de söz konusu olabilirmi?? Teşekkürler.


   
 2. NURSEL

  NURSEL TÜİSAG Üyesi

  İşyeri hekimlerinin tıbbi kötü uygulamaya yönelik zorunlu mali sorumluluk sigortası yaptırması devlet tarafından tüm hekimlere olduğu gibi zorunludur.Yani işyeri hekimlerinin sigorta yaptırmaları gerekmektedir.Ayrıca iş güvenliği uzmanları için de mesleki sorumluluk sigortası vardır.Fakat mecburi değil ihtiyaridir.Konuyla ilgili bilgi almak isterseniz aşağıdaki iletişim bilgilerinden bana ulaşabilirsiniz.
  NURSEL GÜLER
  0507 705 63 55
  nurselguler@merkasigorta.com

   
  uzakkk bu yazıya teşekkür etti.
 3. Okan67

  Okan67 TÜİSAG Üyesi

  Güvenlik görevlileri için zorunlu mali sorumluluk sigortası olduğunu çok iyi biliyorum, yönetmeliği okumuştum ama işyeri hekimleri ile iş güvenliği uzmanları için böyle bir yönetmeliğe rastlamadım. Olması gerekir tabii ama işverenler yaptırır mı acaba? Yaptıranları tebrik ederim.

     

   
  Nermin bu yazıya teşekkür etti.
 4. NURSEL

  NURSEL TÜİSAG Üyesi

  iş yeri hekimleri, diğer hekimler gibi 30 temmuz 2010 tarihinde kabul edilen tıbbi kötü uygulamaya yönelik zorunlu mali sorumluluk sigortasına tabidir ve bu sigortayı yaptırmak zorundalar. İş güvenliği uzmanları mesleki sorumluluk sigortası ise 24 kasım 2011 de çıktı.Yaptırmak zorunlu değil fakat özellikle iş kazalarının yoğun olduğu bir ülkede yaşadığımızdan iş güvenliği uzmanlarının kendilerini mesleki açıdan güvende hissetmeleri için gerekli olduğunu düşünüyorum.İllaki işvereninizin yaptırması gerekmiyor bu sigortayı.İş güvenliği uzmanları bireysel olarak da yaptırarak çalıştıkları her işletmede yaptıkları işleri güvence altına alıyorlar.Biz mesleki sorumluluk konusunda yoğun çalışan bir acente olduğumuzdan daha ayrıntılı bilgi için iletişim bilgilerimden bana ulaşabilirsiniz. Teşekkürler.
  NURSEL GÜLER
  0507 705 63 55
  nurselguler@merkasigorta.com

   
  yasarkyp bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica