Soru Işyeri Hekim Sözleşmesi

Konu, 'İşyeri Hekimliği Hakkında Sorularınız' kısmında mert aslan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. mert aslan

  mert aslan Guest  mrhb arkadaşlar işyeri hekiminin sözleşmesinin bakanlığa gönderilmeden ve bakanlıktan onay gelmeden işçilere verdiği ağır ve telikeli işler sağlık raporu geçerli midir?


   
 2. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  İş güvenliği uzmanları sözleşme yaparak bakanlığa onaylatmadığı sürece yasal mevzuata göre o iş yerinin sorumluluğunu üzerine almış olmadığı gibi iş yeri hekimleri de yasal sorumluluk almış olmazlar, bu durumdan iş veren sorumludur. Yani iş veren yasal mevzuata göre iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekiminden sözleşme yaparak hizmet almak zorundadır. Bu durumun bakanlık tarafından onaylanmasını takiben görev süresi başlayacaktır.

  Görev süresi sözleşmeyle başlamış olan iş güvenliği uzmanı ile iş yeri hekimi çalışacakları iş yerinde yasal mevzuat gereği yapılması gerekenleri bir program dahilinde yapmaya başlayacaktır. Daha önce yapılmış olan çalışmalar varsa bunları kontrol ederek eksikleri tamamlayacaktır.

  Sonuçta sorumluluk sözleşmeyi yapanlarındır ve daha önce yapılan çalışmaları kabul edip etmemek onların kararına bağlıdır. Burada zaten iş yeri hekimi kendi kontrolü altında yapılan bir çalışmaya sahip...:)

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica