Işverenime Iş Sağlığı Ve Güvenliği Ile Ilgili Sunum Yapmam Lazım Yardım Lütfen

safetypro

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
kadir bey madem yönetim kuruluna sunum yapacaksınız öyle iş sağlığı ve güvenliği kültürü, çalışana verilen önem, sosyal devlet falan anlamazlar onların ilgilendiği kısımdan girin bence yani paradan :) yeni kanuna göre idari para cezalarından bahsedin, iş kazası sonucu karşılaşabilecekleri maddi, manevi ve idari davalardan bahsedin.

igu konya

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba;
Formda bir çok alanda sunum var, direk sunumu bulmaya çalışmak yerine bence konuları belirleyin sonra sunumlardan ve kaynaklardan bilgi alın.Bence konu listeniz şöyle olabilir;
1.Yasal Mevzuatlar
2.Arkadaşın dediği gibi cezalar
3.İş kazalarının maliyetlerinin İSG ye harcanan paradan çok daha fazla olduğunuzdan bahsedin
4.Türkiye de bu işi iyi yapan firmalar ve yöntemleri, Erdemir, Lays, Bosch gibi bildiğiniz bulduğunuz örnekler
5.Bu iş güvenliği işinin bir yasal mevzuattan ileri bir gereklilik bir kalite bir vicdan işi olduğunu anlatmaya çalışın
6.Kısaca sizinle birlikte işleyişin nasıl olması gerektiğinden bahsedin, Risk analizleri Eğitimler Kurul toplantılardan falan
7.Yine kısaca işyerinizin risklerinden bahsedin, çözümlere çok değinmeden çünkü sorun ve çözümü toplantıda sizin amacınızın önüne geçebilir. Riskleri tehlikeleri zaman içersinde halledersiniz. Toplu söyleyip çok masrafla korkutmayın işvereni.
8. İşverenin İSG de ki önemini belirtin, yöneticilerde kültür olmuşsa bu işin lafda kalacağından bahsedin...
9.Teşekkür edip bitirin ve bu olayı da atlatmış olun derim :D

kadir oran

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
safety pro ve igu konya arkadaşlarım çok teşekkür ederim sizlere ...

bunlar en azından başlamam için güzel oldu teşekkürler tekrardan...

ama önerilere herzaman açığım çünkü bu işe yeni başlayacak olmamdan dolayı nereden başlayacağım neye önem vereceğim konusunda hep tedirginlikler yaşıyorum kendi içimde.

Ersin

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
kaza maliyetleri ile ilgili bir sunum örneği ektedir

Ekli dosyalar

• KAZA MALİYETLERİ SUNUMU.ppt
    883 KB · Görüntüleme: 691

igu konya

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Haddime düşmeyerek ten bir nasihat da bulun-uyum;
Endişen işin sorumluluğunda beğendirme de yapamama da olmasın..Çünkü bu sektör yeni bir sektör, öncesi olmadığı ve senin yaptıkların ilk olacağı için yani tekel olduğun için beğenilmeme eleştirilme çok da yormaz seni.
Endişen sitilinde duruşunda bakışında tarzında mesleğe verdiğin önemde iş yapış titizliğinde olsun. Çünkü İSG alanında öncüler-densin ilerde duayen olacaksın sen nasıl örnek olursan arkan gelenler de öyle yapacaklar bu işi..
Endişen bu iş koluna başlayış şartların, yapış şeklinde olsun çünkü NASIL BAŞLARSAN ÖYLE GİDER.
Başarılar, Allah yardımcın destekçin olsun..

ataselim

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Kadir bey, Genel iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili bir sunum yapın, bir de sunum aralarını iş kazaları videoları ile zenginleştirin. kolay gelsin

Ahmet B. DÖNMEZ

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
slmlar,
ben bir yerden ekli dosyayı buldum ama hatırlamıyorum nereden, belki bu siteden bile olabilir ama patron açısından etkili
başlangıca biraz modifiye ile epey işinizi görür sanırım :)

Ekli dosyalar

• İşverenler için 6331 Sayılı İş Güvenliği Kanunu.pptx
    483.1 KB · Görüntüleme: 466
  • iskanunu-para.pdf
    311.3 KB · Görüntüleme: 432

kadir oran

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar çok teşekkür ederim hepinize. buradan aldığım dökümanlar ve sizlerin yazdıklarınız bana adeta rehber oldu.

tekrardan herkese çok teşekkür ederim

Yiğit Yeğen

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
paylaşımlar için sonsuz teşekkürler.İnanılmaz işime yarayacak

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.