İş Hukuku Işverenim Tazminat Ödememek Için Sürekli Açığımı Arıyor. Ne Yapabilirim?

Konu, 'İş Güvenliği Videoları' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

  Programda sorulan sorular :

  1) İş verenimiz maaşlarımızdan bize açıklama ve bildirim yapmadan kesinti yaparak 2 taksitle maaşlarımızı yatırmaya başladı. Bu şekilde bir uygulama yetkisi var mıdır?

  2) İş yerinde görevim olmayan bir iş bana verilmek istendi ve ben bu işi yapmayı görevim olmadığını belirterek reddettim. Bundan sonra görevimle ilgili en ağır işler yoğun olarak bana verilmekte ve sert bir tavırla benimle diyaloğa geçilmektedir. Bununla ilgili olarak başvurabileceğim bir yasal yol varmıdır?

  3) İşverenim tazminat ödemeden beni işten çıkartmak için sürekli açığımı arıyor. Fakat açığımı bulamadığı için bu sefer bana kötü davranmaya başladı. Ayrıca psikolojik olarak da işle ilgili baskı uygulayarak benim istifa etmemi istiyor. Bu durumda ne yapabilirim?

  4) İş yerimden geçen seneden kalan kullanmadığım izinlerimin ücretleri yerine bana alışveriş çeki verildi. Bu şekilde bir uygulama yapılabilinir mi?


   
  Salih TAŞCİ ve erkanersoy bu yazıya teşekkür etti.
 2. Musa Durmuş

  Musa Durmuş TÜİSAG Üyesi

  alo 170 yardımcı olacaktır. ayrıca bir dilekçe ile çalışma ve iş kurumu müdürlüğüne başvurabilirsin.

   
 3. Musa Durmuş

  Musa Durmuş TÜİSAG Üyesi

  dilekçe örneği ekte

     

   

  Ekli Dosyalar:

  Real bu yazıya teşekkür etti.
 4. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

  Musa Bey sanırım yanlış anladınız. Ben soru sormadım. Programda sorulan soruların içeriğini videonun altında paylaştım hepsi bu :)

   
 5. Real

  Real TÜİSAG Üyesi

  :D

     

   
 6. Real

  Real TÜİSAG Üyesi

  Videoyu izleyemedim ama soruların cevabı açık. Bu işyerinde MOBBINGGG var. en nefret ettiğim şeylerdendir. Çözümü çok kolay iş mahkemesine dava açılmalıdır. Bırakın butür eziyetlere katlanmayı "Ağzın pis kokuyor diyen" bir işveren daha yeni cezalandırılmıştı geçenlerde. Ondan sonra görüyüm o mobingciyi. Hatta yap yap mobing yap diyeceksin böylelerine sayende para kazanıyorum nasıl olsa diyeceksin. Bu tür mobingler genellikle çıkış tazminatı verilmemek için yapılıyor ama çalışanlar bilinçlendikçe ortadan kalkacağına inanıyorum.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica