Haber - İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi Devredildi | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi Devredildi

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi bundan böyle S.B.Ü. Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ek hizmet binası olarak görevini sürdürecek.

  Ülkemizin, Ankara ve Zonguldak ile birlikte, meslek hastalıklarında uzmanlaşmış üç büyük hastanesinden biri olan İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi‘nin bağımsız idari yapısına son verildi.

  Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın 29.06.2018 tarih ve E.1767 sayılı yazısı ile İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi, S.B.Ü. Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile birleştirilmesine karar verildi.

  İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi bundan böyle S.B.Ü. Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Meslek Hastalıkları Ek Hizmet Binası olarak hizmet vermeye devam edecek.

  İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi 1976 yılında Kağıthane’de meslek hastalıkları polikliniği olarak kurulmuş, 1978 yılında İstanbul Kartal Meslek Hastalıkları Hastanesi olarak (bugünkü Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesinin olduğu yerde) 1991 yılının sonuna kadar hizmet vermiştir. 1992 yılı başından itibaren daha önce Sağlık Meslek Lisesi olarak hizmet veren bugünkü binasına hizmet vermektedir.

  Kaynak


   
  Genco bu yazıya teşekkür etti.
 2. Erkan FINDIKLI

  Erkan FINDIKLI TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Ne gerek vardı ki zaten meslek hastalıkları hastanesine. Ülkemizde meslek hastalığı mı var.. Meslek hastalığı deyince aklınıza ne geliyor dediğimizde "insanın işini severek yapmasıdır" cevabını aldığımız bir ülkedeyiz..

   
  NEGATOSKOP, ilkeer, Barış GÖKTAŞ ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica