Işletmede Teslimat Için Çıkan Personel Talimatı | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Işletmede Teslimat Için Çıkan Personel Talimatı

Konu, 'İSG Talimatlar' kısmında aaucak tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. aaucak

  aaucak TÜİSAG Üyesi  İnternette ve forumlarda araştırdım ama bulamadım. Firmalarda dışarıya teslimat için çıkacak personel için talimat hazırlamak istiyorum. Bu kişilerin özellikle trafik ve müşteri ile yapacağı teslimat işleri konusunda riskleri var. Elinde hazır talimatı olan var mıdır? Ya da neleri vurgulamak iyi olur.

  Ayşegül Akçay Uçak
  Elek. Elkt. Müh.
  (Taze) A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı


   
 2. İlkay BALBAŞI

  İlkay BALBAŞI TÜİSAG Üyesi

  Ayşegül Hanım,
  Teslimat süreci hangi iş süreçlerine dahilse onunla ilgili talimata ekleyerek bir revizyon yapabilirsiniz. Talimata, yapılan veya yapılacak işi tanıttıktan sonra, öngördüğünüz risklerle ilgili tanımlamaları da dışarıya teslimat için çıkacak personelin görev, yetki ve sorumluluklarına ekleyebilirsiniz. Örneğin trafik kurallarına riayet eder, müşteri ilişkilerinde işyeri kurallarına uyar vb. gibi.
  Umarım faydalı olabilmişimdir.
  İyi çalışmalar.


   
 3. aaucak

  aaucak TÜİSAG Üyesi

  Bilgi için teşekkür ederim. Genel olarak bir tarif çıkardım. Ancak ne kadar detaya girmem gerektiğinden emin olamadım.
  Özellikle trafik kuralları bakımından. Teslimata çıkanların bir kısmı otomobil bir kısmı motosiklet kullanıyor. En riskli durumdakiler de bu motorsiklet kullananlarda. Çünkü genelde çok genç personel çalışıyor burada. Ve riske girme konusunda korkuları yok.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica