Islam Işbirliği Teşkilatına Üye Ülkeler Ile 2. Iş Sağlığı Ve Güvenliği Bilgi Ağı Toplantısı

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında ErolD tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ErolD

  ErolD TÜİSAG Üyesi  İslam İşbirliği Teşkilatına üye ülkeler ile 2. İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Ağı Toplantısı Ankara'da yapıldı.
  04-06 Mart 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen 2. İslam İşbirliği Teşkilatı İş Sağlığı ve Güvenliği Ağı toplantısı başarıyla tamamlandı. SESRIC ve İş Sağlığı ve Güvenliği ...Genel Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleştirilen toplantıya, 16 ülkeden iş sağlığı ve güvenliği alanında Genel Müdür, Başkan ve Uzman düzeyinde üst düzey 24 katılımcı iştirak etti. Hedefleri arasında kurulan iş sağlığı ve güvenliği bilgi ağının durumunun değerlendirilmesi, ülkeler arası iletişimin ve işbirliğinin arttırılması, eğitim programlarının gözden geçirilmesi gibi başlıklar bulunan toplantının açılış konuşmalarını Müsteşarımız Sn. Fatih Acar, Genel Müdürümüz Sn. Kasım Özer, SESRIC yetkilisi Sn. Hüseyin Hakan Eryetli yapmışlardır.
  Toplantının 1.gününde İslam İşbirliği Teşkilatı İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Ağının durumunun tanıtımı ve İSGGM’nin tanıtımı ve Ülkemizde İSG alanında yapılan faaliyetlerle ilgili sunumlar yapıldıktan sonra Bilgi Ağına ulusal odak noktalarının ve üye ülkelerin katılımının arttırılması konusu tartışıldı.
  2.gün kişisel koruyucu donanımlar hakkında genel bilgi verildikten sonra ülkemizde uygulanan mevzuat ve piyasa gözetim hakkında detaylı bilgi aktarılmıştır. Akabinde laboratuvarlardaki kişisel koruyucu donanım testlerini yerinde inceleyen katılımcılar buradan sonra yeni yapılmış olan yüksekten düşme test kulesinde de yine örnek testleri inceleme fırsatı bulmuşlardır.
  Kapanış konuşmasıyla beraber katılımcılar toplantının sonucu olarak eylem planı hazırlanması, ülkelerin ulusal odak noktalarının atanması gibi bazı alınan ortak kararlar sonucu toplantı sona ermiştir.


   

  Ekli Dosyalar:

  FUALME, Cihangir ve Uğur Yetiş bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica