Haber Işkazası Nedeniyle Elleri Kesildi

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  İşkazası Nedeniyle Elleri Kesildi
  Ameliyatı 24 saat sürdü.
  Giyotin makas ile sac keserken iş kazası sonucu,sağ eli bilekten,sol elinin ise dört parmağı kesildi.Talihsiz olay 2.10.2013 çarşamba günü öğlen sularında meydana geldi.
  [​IMG]
  Derekuşçulu Köyünden Bekiru Muzaffer Reyhan'ın İstanbul/Bağcılar'da ikamet eden 23 yaşındaki oğlu Kerim Reyhan,çalıştığı reklam şirketinde Giyotin makas ile sac keserken iş kazası sonucu,sağ eli bilekten,sol elinin ise dört parmağı kesildi.
  1990 Doğumlu Kerim Reyhan,20 gün önce girdiği tabela reklam şirketinde giyotin otomotik makasla sac kesme işlemi esnasında başına gelen talihsiz kaza sonucu ağır yaralandı.
  İş arkadaşları tarafından 2.10.2013 çarşamba günü acilen Cerrahpaşa Hastanesi,Plastik Cerrahi bölümüne sevkedilen talihsiz gencimiz saat 15.00 sularında derhal ameliyata alındı ve iki elin dikilmesi ertesi günü perşembe saat 16.00 sularında sona erdi.
  Kerim Reyhan'ın sol el parmaklarının dikilmesinden sonra oluşan sorun nedeniyle perşembe akşamı saat 22.00 sularında tekrar ameliyata alınarak parmaklarındaki sorun giderildi ve bu işlemde saat 03.00 sularında sona erdi.
  Talihsiz bir kaza geçiren Kerim Reyhan,geçirmiş olduğu ağır ameliyat sonucu tedbiren yoğun bakım altında tutuluyor ve halen uyutuluyor,bu işlemin 3 gün süreceği bildiriliyor.
  Oğlunun kaza haberini duyan Bekiru Muzaffer Reyhan,bulunduğu Derekuşçulu köyünden uçakla İstanbul'a giderek oğlunun ameliyat sürecinde yanında bulundu ve ameliyat için gereken kan bulunmasını sağladı.
  Şimdi ise,yoğun bakım altında tutulan oğlunun gözlerini açmasını bekliyor.
  Görele soL olarak,işkazaları son bulsun diyoruz,talihsiz gencimiz Kerim Reyhan'a çok geçmiş olsun der,acil şifalar dileriz.


  EYLÜL 2013 İŞ KAZALARI:

  2 EYLÜL 2013 – Şırnak'a bağlı Araköy bölgesinde (Gıron) Yusut Cengizoğlu firması tarafından işletilen asfaltit ocağında meydana gelen göçükte, iş makinesi operatörü, yardımcısı ve işyerinde aşçı olarak çalışan 3 sigortasız işçi yaşamını yitirdi.
  Aşçı Hüseyin Denkçi (19), İş Makinesi Operatörü yardımcısı Süleyman Gökalp (18) ve İş Makinesi Operatörü Mahmut İçkale (45) adlı işçilerin cansız kalan bedenlerine bir gün sonra ulaşılabildi.

  10 EYLÜL 2013 – Burdur’un Yeşilova İlçesine bağlı Çaltepe Köyü yakınlarında özel sektör tarafından işletilen bir mermer ocağında meydana gelen kazada, Hüsnü Yurttaşseven (27) mermer bloğundan kopan parçanın altında kalarak can verdi.

  10 EYLÜL 2013 – Kayseri'nin Tomarza ilçesine bağlı Çayanlı Köyü’nde, Ergün Madencilik şirketine ait Alimpınarı Krom ocağında, ateşleme sırasında hava tabancası hortumlarını toplamaya çalışan Cuma Koçak (35), vücuduna isabet eden krom parçaların sert darbesi sonucu hayatını kaybetti.

  12 EYLÜL 2013 - Zonguldak’ta özel sektöre ait maden işletmesine işçi taşıyan 67 DZ 549 plakalı Hasan G’nin kullandığı servis, sürücü Köksal K T. tarafından kullanılan 67 LZ 967 plakalı minibüs ile çarpıştı. Serviste bulunan işçilerden 16 kişi vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Yaralılar arasında iki işçinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

  15 EYLÜL 2013 – Zonguldak Gelik Beldesi, Dağbaca Mevkisinde faaliyet yürüten özel sektöre ait taşkömürü ocağında meydana gelen göçükte kalan Ümit Eroğlu’nun (29) cansız bedeni 24 saat sonra bulundu. Bu ocağın daha önce de yasa hükümlerine uymaması nedeniyle 6 kez mühürlendiği bildirildi.

  15 EYLÜL 2013 – Aydın’ınÇine İlçesi’ne bağlı Yağcılar Köyü’nde, özel sektöre ait kuvars maden işletmesinde, taşıma bandına kolunu kaptıran Arif Özdemir’in sağ kolu koptu. Ege Üniversitesinde tedavi altına alınan Özdemir, sinirlerinin aşırı ezilmesi ve uzaması sonucu sağ kolunu kaybetti.

  23 EYLÜL 2013 – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlıMaden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’ne (MTA) bağlı Ayaş Jeotermal Sondaj Sahası'nda meydana gelen kazada sondör Vedat Güçer (33) ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Bütün müdahalelere rağmen Güçer kurtarılamadı ve 4 gün sonra yaşamını yitirdi.
  Eylül Ayı içinde gerçekleşen toplam “Kaza” sayısı: 7, Ölü sayısı: 7, Yaralı sayısı: 17
  Yetkilileri bir kez daha uyarıyor, görevlerini yapmaya davet ediyor, yaşamını yitiren maden işçilerinin ailelerinin acılarını paylaşıyor ve başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.Tedavisi süren arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyor ve acil şifalar diliyoruz.
  [​IMG]

  Kaynak: http://www.gorelesol.com/haber/haber_detay.asp?haberID=15704   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica