Isgfrm 1 Yaşında ! Iyi Ki Doğdun Isgfrm, Iyiki Varsın...

Konu, 'Kutlama Mesajları' kısmında Levent KAVLAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Levent KAVLAK

  Levent KAVLAK TÜİSAG Üyesi  Tam bir yıl oldu. ISGfrm ismi, Kaan SAKA kardeşimizin kurucusu olduğu bir forum sitesi olarak ekim 2011 de yaşamımıza girmeye başladı. İş sağlığı ve güvenliği kavramı henüz yeni yeni duyulmaya başlamıştı ve yeni bir sektör oluşmaya başlıyordu.
  Binlerce mühendis ,hekim ve teknik eğitimci sektörün içine girmeye çalışıyordu. İş güvenliği uzmanı olmak için yetkilendirilmiş eğitim kurumlarına yüklü bir para ödeyerek eğitim almak gerektiğini öğrendiler önce, sonrada kavram karmaşası dolu olan bir çok soruya cevap vermek zorunda kaldılar 24 aralık 2011 sınavında.
  Herkes şoktaydı, binlerce kişi sınav mağduru olmuştu.
  Bu yapılan yanlış uygulamaya karşı herkes isyan ediyor ama sesini kimseye duyuramıyordu. Bu sessiz çığlıklar ISGfrm sitesinde toplanarak çok gür bir tepkiye dönüştü. İnsanlar çığ gibi, akın akın siteye koşuyor ve tepkilerini dile getiriyordu.Soruların hatalı olduğunu ve sınavın iptal edilmesini istiyorlardı. sınav iptal edilmedi ama 7 soru iptal edildi ve 2 soru cevap şıkkı değiştirildi.
  Bu bir toplu hak arayışıydı ve bu birliktelik 13 mayıs sınavın daha anlaşılır sorularla yapılmasını sağladı ve 21 ekim sınavında da sınav soruları anlaşılır ve mantıklıydı.
  24 aralık 2011 ISGfrm sitesinin bir yumak halinde güçlü bir aileye dönüşmesine ve ISG sektöründe yaşamak isteyen ve yaşayan bilim insanlarının buluşma noktası olmaya başladı.
  Çok hızlı bir şekilde duyulmaya ve İSG sektöründe çalışan herkesi bir çatı altında toplamaya başladı.
  İş Güvenliği Uzmanı sertifikası almak isteyen üyelere eğitim kurumu desteğiyle, eğitim kurumdan eğitim alan adaylara sınav sorusu ve konu anlatımı desteğiyle ve sertfikayı almaya hak kazanan üyelerine işe başladığı andan itibaren hangi meslek dalında olursa olsun her türlü bilgi, doküman ve moral desteğiyle sahip çıkarak İSG yaşamında yalnız bırakmamıştır.
  Değerli binlerce mühendis, hekim ve tekniker kardeşlerimiz gönüllerini ortaya koyarak bildiği herşeyi hiç bir beklentisi olmadan paylaşmıştır ve paylaşmaya devam etmektedir.
  Tüm bu erdemli davranışlar ISGfrm ailesini dahada büyümüştür ve büyütmeye devam etmektedir. Türkiye de her ilde, ilçede, tüm sektörlerde İSG kültürünün yaşama geçirilmesinde arı gibi çalışan üyelerine teşekkürler.
  Ülkemiz için çalışan ve yaptığı iş karşılığında çok büyük bir riskle karşı karşıya olan buna karşın aldığı ücret maalesef çok düşük çizgilerde olan bilim insanı kardeşlerimize sıcak bir yuva olan ISGfrm de bilgi ve paylaşım esasına dayalı bir sistem vardır.
  Yaklaşık 14-15 bin üye sayısıla Türkiye'de önemli bir yere gelen ISGfrm ailesi neden bu kadar başarılı derseniz bunun cevabı çok net şöyledir;
  Çok değerli çalışma grubuyla çalışmalarını yapmaktadır ve her bir üyesinin önemini fark eden ve yardım için çırpınan İSG gönüllülerinden oluşan bir topluluktan oluşmaktadır. ISGfrm sanal alemden kurtulan ve yaşamın içinde koşan bir bilim topluluğudur.
  1 yıl içersinde Türkiyenin en büyük İSG fuarına özel davetli olarak katılan, çok önemli kongre, seminer ve söyleşilere katılan sosyal bir topluluk haline gelmiştir.
  Yaptığı anlaşmalarla binlerce üyesine iş güvenliği yönetimi sertifikası almasını sağlayarak bu alanda da bir rekora imza atmıştır.
  Türkiye'nin bir çok şehrinde tanışma organizasyonlarıyla binlerce sektör çalışanını veya gönüllüsünü bir araya getirerek sosyal bir hizmet gerçekleştirmektedir. Çok yakında TÜYAP 2012 MADEN fuarına özel davetli olarak katılarak, Türkiyedeki madencilerle ortak çalışma yapmak ve iş güvenliği uygulamalarını bu sektörde geliştirmek istemektedir.
  Sosyal yaşamın kalitesini artırmak ve Türkiyemizi İSG skalasında iyi bir noktaya getirmek için canla, başla çok düşük fiyatlarla çalışan kardeşlerimize ISGfrm ailesine yaptığınız hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.
  Küçük bir hayalle kurulan ISGfrm artık bir sivil toplum örgütü hatta bir meslek odası gibi çalışmaktadır.
  İlerleyen günlerde bir çok yeni projeyle İSG sektörüne çok büyük yenilikler getirmeye hazırlanan ISGfrm ailesi gücüne güç katmaya ve çalışma ekibini güçlendirmeye devam etmektedir. Gönüllü olan herkesi de çalışma grubuna beklemektedir.
  Teşekkürler Türkiye'nin mühendislerine, hekimlerine ve teknikerlerine ISGfrm ailesine verdiği katkılardan dolayı.
  İYİKİ DOĞDUN ISGfrm, İYİKİ VARSIN, BİRLİKTE NİCE MUTLU YILLARA!
  HEDEFİMİZ, ÜLKEMİZDE İSG KÜLTÜRÜNÜ VERECEĞİMİZ KİMSE KALMAYANA KADAR ve HERKESİ ISGadam YAPANA KADAR MÜCADELEYE DEVAM.
  İŞ GÜVENLİĞİ AYAK BAĞI DEĞİL, HAYAT BAĞIDIR!


   
  melikenas, Kaan SAKA, isg27 ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
 2. Kaan SAKA

  Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin

  Levent bey merhaba,
  Bu güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim. Düşüncelerime tercüman olduğunuzu bildirmek isterim.
  24 Aralık iş güvenliği uzmanlığı sınavından sonra yaptığı sınav soru iptali çalışmalarıyla büyük ilgi görmüş ve tüm haksızlığa uğrayan mağdurların bir bütün halinde hareket etmesini sağlamıştır. 7 sorunun iptal edilmesi ve akabinde düzenlenen 2 sınavdaki gözlemlerime göre de bu hareketimizin sonuçlarını da almış olarak gözükmekteyiz.
  ISGfrm şuan verdiği hizmetler karşılığında Türkiye'nin en hızlı büyüyen en aktif formalarından birisi olmuştur.
  ISGfrm den sonra ISGfrm'yi kopyalama derecesine kadar varan içerikleriyle oluşan başka forumlarda olmuştur.
  Fakat ISGfrm içinde olan ruh hiç bir forumda bulunmamaktadır.
  ISGfrm artık bir forum değil, katıldığı ve düzenlediği organizasyonlarla adeta sosyal yaşantısı olan bir canlı haline gelmiştir.
  Hedeflerimize baktığımızda şuan sadece yolun başında olduğumuzu görmekteyiz.
  Hedeflerimiz büyük, ailemiz büyük buda bize çalışma grubumuzu da büyütmemiz gerektiğini göstermektedir.
  Bundan dolayı çalışma grubunu büyütme kararı almış bulunmaktayız. Çalışma grubumuza katılmak isteyen arkadaşlarımızın http://www.isgfrm.com/threads/isgfrm-ailesi-büyüyor-ve-Çalışma-grubunu-genişletiyor.5925/ adresinde yazılan bilgileri kişisel olarak mesaj tarafıma göndermelerini rica ederim.
  Ne diyelim, HEP BERABER NİCE, MUTLU YILLARA...

   
  isg27 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica