İsg Yüksek Lisan Yazılı Sınavı

Delel Nehir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
Merhaba arkadaşlar.Aranızda İSG alanında yüksek lisans yazılı sınavına giren varmı acaba? Sınavlar klasikmi yoksa çoktan seçmelimi oluyor?

Tolga_34

Deneyimli Üye
Vip Üye
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
İSG yüksek lisans yazılı sınavına giren ve sorulara maruz kalan biri olarak :) cevap veriyorum :
Tamamen ders hocalarının kullandıkları soru tarzları geliyor. Benim aldığım derslerden :
Dört dersten klasik sorulardan oluşan 10 soruluk sınav soru bukleti geldi.
İki dersten yarı klasik yarı test 10 soruluk sınav soru bukleti geldi.
İki dersten ise tamamen çoktan seçmeli 20 soruluk sınav soru bukleti geldi.
Sınav sorularının hazırlanmasına dair herhangi bir sınırlama ve şekil zorunluluğu yok. O yüzden yüksek lisans yaptığınız okulun önceki ve mevcut sınav uygulamaları ne ise ona göre yapılıyor, diyebilirim. Çünkü bizden önceki ilk üç grubun sınavları bizim okulda aynı şekilde yapılmıştı.
Sorular, önceki gruplara sorulan sorular mı der iseniz, emin olun bilmiyorum çünkü her ne kadar önceki iki grupta arkadaşlarım olmasına rağmen, pek soru takip etmemiştim.
Sınav ortamı değişiklik gösterebilir. Yani aynı tarihte başlayan iki ya da daha fazla grup aynı anda bittiği için tüm gruplar aynı anfide sınava alınabiliniyor. Size tavsiyem, en iyi bilen arkadaşa yakın oturun :) :)
Başarılar dilerim.

Delel Nehir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
Tezli yüksek lisansa kabul edildim.Çoktan seçmeli 25 soru soruladu :)

Öncel Özalp

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba benim girdiğim İş Sağlığı ve Güvenliği - Tezli yüksek lisans programında mülakat görüşmesi ve ardından 4 adet ana soru bazı sorularda a,b,c gibi alt soru başlıklarıda olan klasik yazılı sınav yapıldı.

Hatırladığım kadarıyla;

- Meslek Hastalığı ile ilgili bir soru
- Risk Analizi ile ilgili bir soru
- Ağır Kaldırma ile ilgili bir soru
- İSG ile ilgili kurum kuruluşlarla ilgili bir soru

ve bazılarının şıkları vardı.

Herkese başarılar dilerim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.