İsg Yükseltme Sınavı

Kasım Güneş

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaslar ben simdi insaat firmasinda makine muhendisligi yapiyorum sigortamda makine muhendisligi üzerinden yatıyor aynı zamanda B sınıfı uzmanı olarak içe görevlendirmem var 3 yıl oldu 1 yıl sonra A sınıfına girme hakkım varmı yani şunu sormak istiyorum sigortamda isg üzerinden yatmadıgı icin sınava girme hakkım oluyor mu ama isg katipde atamam var

ANIL YILMAZ

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Aynı işyerinde sigorta kolu makine müh. olarak yatsa bile isg katipte içe görevlendirme ataması var ise sürenizi tamamlayıp kursa gittiğiniz zaman sınava girme hakkınız oluyor diye biliyorum. Yine de Alo 170 e danışmanızı tavsiye ederim. Sonra burayı da bilgilendirirseniz bizde öğrenmiş oluruz.

İskender Karpuzcu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhabalar ,
Belge yükseltmede İSGKATİP teki fiili çalışma süresi esas alınır .SGK nın hangi kodla yattığına bakılmaz, o konu farklı bir konu .
Yaptığı iş ile SGK kodu uyuşmadığı zaman olası denetimlerde sıkıntı çıkabilir. ama bu belge yükseltmeye etki etmez.

HALİL İBRAHİM BÖCEK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Arkadaslar ben simdi insaat firmasinda makine muhendisligi yapiyorum sigortamda makine muhendisligi üzerinden yatıyor aynı zamanda B sınıfı uzmanı olarak içe görevlendirmem var 3 yıl oldu 1 yıl sonra A sınıfına girme hakkım varmı yani şunu sormak istiyorum sigortamda isg üzerinden yatmadıgı icin sınava girme hakkım oluyor mu ama isg katipde atamam var
Aynı durumda karşı karşıya kalmıştık bakanlık denetiminde arkadaş firmada hem makine mühendisi hem isg uzmanıydı sigortası makine mühendisi üzerinden yatıyordu denetimde baya problem çıkartmışlardı atamassı olan isg uzmanının sigortası isg uzmanlı sınıfı meslek koduna göre yapılacak demişlerdi zor kurtarmıştık durumuz sonra sigorta bildirimlerini isg uzmanı meslek koduna göre yaptık problemli bir durum bu bilginiz olsun.

Saygılarımla.

gezer ramazan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İsg katipte 1440 gün B sınıfı İş Güvenliği uzmanı olarak görevlendirilmeniz varsa ve kursa gitmeniz durumunda A sınıfı sınavına girmeye hak kazanıyorsunuz. Şimdiden Allah kolaylıklar versin..

kmtugba87

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İsg katipte 1440 gün B sınıfı İş Güvenliği uzmanı olarak görevlendirilmeniz varsa ve kursa gitmeniz durumunda A sınıfı sınavına girmeye hak kazanıyorsunuz. Şimdiden Allah kolaylıklar versin..
1440 gün değil 1.460 günü doldurmak gerekiyor. 1 yıl 365 gün olarak sayılıyor. 365 gün x 4 yıl =1.460 gün

berattan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Aynı durumda karşı karşıya kalmıştık bakanlık denetiminde arkadaş firmada hem makine mühendisi hem isg uzmanıydı sigortası makine mühendisi üzerinden yatıyordu denetimde baya problem çıkartmışlardı atamassı olan isg uzmanının sigortası isg uzmanlı sınıfı meslek koduna göre yapılacak demişlerdi zor kurtarmıştık durumuz sonra sigorta bildirimlerini isg uzmanı meslek koduna göre yaptık problemli bir durum bu bilginiz olsun.

Saygılarımla.
İsg uzmanı başka bir işte çalışamaz diye biliyorum. Saygılar

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.