İsg Yüksek Lisans Bitirdim Sınav Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

furkn34

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Merhaba arkadaşlar yüksek lisansımı bitirdim 14 Aralık sınavına daha vakit var fakat sınav başvuru şartları değişti diye bir duyum aldım önceden kargo ile evrak gönderiliyormuş şuan sistem nasıl acaba ilk başvuru nasıl yapılıyor?

zamzam23

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Şuan bakanlığa evrak göndermeye gerek yok.

isg katipe giriş yapın. orada "sorgula&başvuru" sayfasına "iş güvenliği uzmanlığı işlemleri" diyerek giriş yapın.
açılan sayfada sınav başvuru ekranına gelip "yeni başvuru" bölmesine tıklayın.
Basvuru Dilekçesi, Lisans/On Lisans Diploması ve Yüksek Lisans Diplomasinı sisteme yükleyerek başvurunuzu tamamlayın ve başvurunuzu yine aynı ekrandan takip edin. 1-2 gün içerisinde sonuçlanır. Eğer eksik evrağınız yoksa, inceleme sonucu olarak "Durumunuz sınava girmeye uygun görülmüştür." yazısını göreceksiniz.

Doldurmanız gereken dilekçeyi de ekte veriyorum.

Ekli dosyalar

• Dilekce.docx
    10.5 KB · Görüntüleme: 40

Emin İPEK

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Benim bir sorunum var. Lisans diplomam 1980 tarihli. Dolayısıyla e-devlette görünmüyor ve oradan çıktı alıp tarayıp isg katip'e yükleyemiyorum. Diplomamın kendisini tarayıp sisteme yüklüyorum, onu da kabul etmiyor. Kırmızı yazı ile "İncelendi/Sağlanmadı" şeklinde yazı çıkıyor. Aynı durumda olan ya da ne yapmak gerektiğini bilen var mı? Diplomamda, yurtdışı kullanımlar gereği, MEB'in üniversiteyi ve dekanın imzasını, Dışişleri Bakanlığı'nın da MEB'i onayladığı imza ve mühürler de var. Sağlam diploma yani :) Ama isg katip'e kabul ettiremedim henüz.

zamzam23

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
üniversite ile irtibata geçin. diplomanın e-devlette görünmediğini ve bunun için ne yapılabileceğini sorun. ve bence sonra size mezun belgesi göndersinler. yeni tarihli o belgeyi sisteme yükleyin.

MerveAydın

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhabalar, ben 3 belgeyi yüklediğimde eksik belge diyor. şuan 4 belge isteniyor.

4.sü Ek Evrak (Soyisim Degisikligi, YOK Denklik Bel. vb.) buraya ne yüklememiz gerekli acaba?

MerveAydın

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
ilk vakitte görünmedi ancak sonradan başvuru göründü. sanırım yüklenirken internet zayıflığından :)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.