İsg yönetim sistemi firma için özelleştirilmeli mi?

Serpil Çanakçı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
.........Ltd. Şti. İsg Yönetim Sistemi diye bir belge oluşturulmalı mı? Yoksa Ohsas 18001 yönetim sistemi esas alınarak
İsg İç Yönetmelik,
İsg Politikası,
İsg Yönetim Planı, şeklinde mi evraklama yapılmalı?

okko

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
İSG Yönetim sistemi dediğiniz zaten OHSAS 18001 değil mi ?

Ben yine anlamadım Serpil hanım.

Ayrıca bir belgeye gerek yok eğer 18001 sistemi kuruluysa siz diğer İSG gerekliliklerinizide yerine getiriyorsanız ayrıca bir sistem daha kurmaya gerek yok benim anladığım kadarıyla

alix

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
ISO TSE EN 18001:2007 OHSAS gönüllük esasına dayalı bir isg yönetim sistemidir. Bu sistemin olması işlerini kolaylaştıracak ve size yol gösterecektir. Herhangi bir kurma zorunluluğu yoktur.Anladığım kadarıyla planli ve sistematik bir yönetim sisteminiz yok. İsg çalışmalarınıbahsettiğiniz şekilde mevzuatları göz önünde bulundurarak yapabilirsiniz.

Serpil Çanakçı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İSG Yönetim sistemi dediğiniz zaten OHSAS 18001 değil mi ?

Ben yine anlamadım Serpil hanım.

Ayrıca bir belgeye gerek yok eğer 18001 sistemi kuruluysa siz diğer İSG gerekliliklerinizide yerine getiriyorsanız ayrıca bir sistem daha kurmaya gerek yok benim anladığım kadarıyla

Öncelikle teşekkür ederim.
Maalesef kurulu bir sistem yok çalıştığım firmada. Ben 1,5 aydır firmadayım. İsg kurulunu oluşturdum, iç yönetmelik ve politikayı oluşturdum, genel isg eğitimlerini tamamladım, günlük kontrollerimi yapıyorum, uygunsuzlukları rapor ediyorum.

Bir sistem kurmak ve geliştirmek hedefindeyim. İsg yönetim planı ile başlamak doğru olanı sanırım.

b.a.k

Üye
TÜİSAG Üyesi
Maalesef kurulu bir sistem yok çalıştığım firmada. Ben 1,5 aydır firmadayım. İsg kurulunu oluşturdum, iç yönetmelik ve politikayı oluşturdum, genel isg eğitimlerini tamamladım, günlük kontrollerimi yapıyorum, uygunsuzlukları rapor ediyorum.

Bir sistem kurmak ve geliştirmek hedefindeyim. İsg yönetim planı ile başlamak doğru olanı sanırım.
Serpil hanım,
Bence öncelikle TSE den TS 18001 - (İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri Şartlar) temin ederseniz size baya yardımcı olacaktır.

okko

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi

Zaten Yönetim sistemini nerdeyse kurmuşsunuz planı yapıp birde iç tetkikleri yaparsaız siztem gereksinimlerini büyük ölçüde yerine getirmiş olursunuz.

Arkadaşmında dediği gibi 18001 hatta klavuz 18002 yide temin edebilirseniz size çok yardımcı olacaktır.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.