Isg Uzmanlik Ücretleri

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında genc_cevreci tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. raşit köseoğlu

  raşit köseoğlu TÜİSAG Üyesi  bir meslek bu kadar mı ayak altına düşer anlamak mümkün değil burda bir tuhaflık var arkadaş OSGB 1000 lira fiyat veriyorsa ben inanmak istemiyorum .bana göre amaç burda fiyat direncini kırmak işveren OSGB bir olmuş avucunun içine almaya çalışıyorlar.allah sonumuzu hayır eyleye


   
 2. beyoglu33

  beyoglu33 Guest

  Türkiyede herkes işin bir yolunu bulup kitabına uyduruyorsa isg uzmanları olarak birleşip bizde bir yolunu bulup kitabına uydurup işi öyle yürütmez isek bu uyanıklar daha çok fiyat düşürür... eisperle sana katılıyorum bende zaten işverenden alalım demiyorum parayı yoksa o sansarın 5000 veriyorum deyip 500 verecegi kesin kendi sanki sırtında yük taşıyormuş gibi mühendisi ,uzmanı..vs fazlalık ve iş yapmaz görüyor bunlara işyeri bile açtırmamak lazım ama parayla her kapı açılıyor ve bu kapılar anca birlik olunursa kapatılabilir...fazlada karamsarlık yapmamak lazım 400-500 yok uzmana 750 deyip fiyatı kırmaya çalışanlarda işverenler ve adamları olabilir sonuçta herkes burada yazıp birilerini etkilemeye çalışabilir ama onca yıl okuduktan sonra bu tuzaklara düşmemek lazım bence.....

   
 3. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  çalıştığım OSGB den ayrıldım.karşısındaki; öyle yada böyle 4 yıllık üniversite mezunu 30 yaşındaki adamı, devlet tarafından yetkilendirilmiş bir uzman kişiyi 3 kuruşa mahkum edip birde aşağılamaya çalışan kişilerle işim olmaz dedim.kapıyı çektim ve gittim.içimin yağları eridi yahu:D :D acayip rahatladım.
  ya adam daha çok kazanıyor ama daha az veriyor bu nedir.arkadaşlar hakkınızı yedirmeyin.lütfen.ama lütfen dik durun biraz.inanın 24 saat içinde iş buldum.çok şükür.

  bu arada biilgi olsun diye;
  inşaattan 4300 TL alıyorlardı OSGB olarak
  sonra fabrika başına 2000 TL arkadaşlar.2000 TL iş güvenliği uzmanı ve doktor.arkadaşlar sadece yarım gün için.50 kişinin olduğu işyerinde sadece yarım güne 2000 TL.bana verdiği bundan azdı.hesap yapın lütfen.ve kendilerini bi b.k zanneden bu insanlara hakkınızı yedirmeyin.
  yarım günde 2000 tam günde 4000 TL.6 gün çalışılıyor =====6*4000=24000 TL .............hadi olsun 20000 TL doktora 2000 de, uzmana 2000 de...gerisi 16000 TL eeeeee.....gider ne..2 sekreter bir sağlık memuru bir p<azarlamacı..bunlar para kazanmayanlar.6 tane böyle fabrika ortamında uzman çalışıyor..ne etti ===16000*6=====96000 TL ...........46000 tl si gitsin...hadi 76000 TL gitsin (nereye gidecekse!!!!) geriye 20000 TL masada oturarak.

     

   
 4. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  bakış açın bana biraz tuhaf geldi senede 1 milyon kazanan müteahhide gidip banada ayda 25 bin tl ver diyesim geldi ama allahtan ticaretin ne olduğunu az çok bilmiyorum patronun cebine girenle pek ilgilenmemek sağlıklısıdır en öncelikle 2. si kimsenin başına silah dayamıyorlar çalıştırmak için. 3.sü ekmek yediğin yer ne olursa olsun biraz saygı duymak gerekir.

   
 5. Günkut

  Günkut TÜİSAG Üyesi

  Patronun cebine girenin hesabını yaparsak hiç bir işte çalışamayız, tututamayız, zorumuza gider işte böyle.

     

   
 6. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  yazdıklarımı patron gözüyle okudunuz sanırım.burada isg uzmanlarına verilmeyen haklardan ve yenilen haklarından bahsediyoruz sanıyordum.yoksa OSGB sahibimisiniz :D
  orada yazdıklarım neticesinde kalkıp kardan pay istemek gibi bir düşünce yok aklımızda yahut 100000 TL kazanıyorsun bundan 10000 TL istiyorum demiyoruz.bunu demek için yazmadım yukarıdakileri.
  yazımın amacı kazandıklarının devede kulak kısmını verdikleri uzmanların durumu.adamlar hem çerez parası veriyorlar hemde aşağılıyorlar.OSGB nin sahibi ile yaşadığım sorundan sonra öğrendiklerimi yazdım.hani hep diyoruz ya uzmanlara az para veriyorlar.hakettiklerimizi vermiyorlar bize.ben fazlasını kazanmaya başladım 1 gün sonra hemde çok fazlasını.Allah nasip etti şükür.aza tamah etmek zorunda olan arkadaşlara bir kıyas yaptım sadece.yoksa çalışan olarak haklarımızı ve yerimizi biliyoruz merak etmeyin arkadaşlar.sadece bizi soktukları durumlarda kendilerinin oldukları durumları göz önüne koymak istedim.aynı tarafta olanlar olarak yanlış anlamanıza şaşırdım doğrusu.
  selametle

   
 7. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  Peki.
  Öncellikle iş güvenliği uzmanlarının mesleklerini icra edebilmeleri için sadece OSGB de çalışma zorunluluğu olmadığını hepimiz biliyoruz. O zaman osgbye ne diye giriyor bu arkadaşlar madem verdikleri ücret düşük ortada bir zorunlulukta yok değil mi. o zaman hem girip hem neden sövüyoruz, bireysel yap kardeşim.

  Devede kulak kısmını verdiklerini söylemişsiniz ne bekliyordunuz ben bunu anlamakta inanın çok zorluk çekiyorum. Şu pencereden baktığımız sürece; ulan adam ne kadar kazanıyor bize ne kadar veriyor her zaman yanılgıdayız. Adam masraf etmiş risk almış işyeri kurmuş üstüne iş almış (ticarette mesele iş almaktır işi herkes yapar fiyatları düşük kılan da bu iş yaptıracak adam çok)biz oturduğumuz yerden ahkam kesiyoruz.

  Başka bir nokta 15 günlük kursla aldıkları belgenin kendilerine 4 yıllık diplomanın vermediği paraları kazandırma hayalleri kuranlar. Yok kardeşim öyle bir dünya sihirli bir değnek yok. Bu iş emek işidir üstüne koya koya gidersin kimse birden size 2500-3000 tl para vermez, olursunuz deneyimli konunuza çok vakıf sağlam referanslarınız vardır 15000 binde kazanırsınız ona zaten lafım yok. tekrardan osgbye dönersek osgbler burda uzman yetiştiren iş yerleridir bir nevi win-windir sen ona kazandırırsın o sana kazandırır işi öğretir başlangıçta aslında uzmanın en büyük yardımcısıdır. kabul edelim 15 günlük kursla hepimiz çıplağız.İşi öğrendin tecrübe edindin zaten çık zorla çalışmıyorsun.

  Yeni işin hayırlı olsun. Ama şunu diyebilir misiniz iyi kötü osgbden hiçbir şey öğrenmedim bence hayır oranında size kattıkları sizin bu işte maddi olarak tatmin edilmenize yardımcı olmuştur.

  Ayrıca uzman olduğumuz için aynı tarafta olmayız düşüncelerimiz paralelse aynı taraftayızdır. ben doğru olduğuna inandığım şeylerin tarafındayım yanılma olasılığım olsa bile.

  Hak yeme konusuna gelince böyle birşey mümkün değil razı olarak giriyorsunuz osgbye size 5000 tl vereceğiz dedilerde 2000 tl mi verdiler o zaman hak yemişlerdir onların aldığı işleri siz yapmış olmanız sizi eğer işi ben yapıyorum parayı kazanan onları diye düşündürüyorsa buyrun o işleri alın bakalım kaç tane alabiliyorsunuz.Yine söylüyorum önemli olan iş almaktır işi yapmak değil.

  Son olarak OSGB sahibi değilim bu konuda çalışmıyorum kendi mesleğimi yapıyorum.Her karşıt fikir sahibini OSGB sahibi yapma gibi bir anlayış var onuda açıkcası kınıyorum burda farklı düşünceler olacak ki gelişeceğiz yanlışlarımız doğrularımızı dha iyi görme sahibi oalcağız hepimiz aynı düşünüyorsak zaten bir arpa boyu yol alamayız.
   
  degiray bu yazıya teşekkür etti.
 8. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  Işte ilk paragrafta bahsettiğini bilmediğimizden girdik ama öğrenince ciktik hemen arkadaşım.hak yemek dedim ya sende karşılık vermişsin. Hak yemekten kastım tamda senin söylediğin şekilde oldu.veryansın im ondandir.yoksa bir önceki mesajımda belirttigim gibi haksiz ca bir isteğimiz olmamıştır.hakkımız gasp edilmiştir karşılığını almıştır
  Devede kulak kismina gelince, normal olanın altı kast edilmiştir.ve normal olan verilmediği için tepki konulmaktadır.

  Diplomanın kazandıramadıgini sertifika mi kazandırır-.? Evet gerekli ilgi alaka gösterilmiş se önem verilmiş ise kazandırır. Kazandırıyor da.3000 de kazandiriyor 4000 de kazandiriyor.emin ol. Kendinden biliyorum :)

  OSGB tabi ki yardımcı oluyor ama sülük gibi kan emici olanlara lafım.

  Aynı tarafta olacağız diye bir kanun yok ama beni ya anlamadiniz yada ben tam ifade edemedim kendimi sanırım.yoksa yazdıklarımı okuyunca aslında farklı şeyleri konuşmadığımiz ortada.
  Selametle   
 9. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  Zaten forumda ki diğer mesaj larıma bakarsaniz çalışma yerleri noktasında aynı tarafta olduğumuzu göreceksiniz.neyse ben yazılanları kişisellestirip kirlilik oluştur mayayim.katkı yada tavsiyelerinizi özelden iletebilirsiniz.böyle olursa sevinirim.iyi aksamlar

     

   
 10. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  Burada ki tek bir noktaya cevap vereceğim geri kalan şeyler üslup farkı biraz. Kazandırıyor demişssiniz evet kazandırır 15 binde kazandır ama emek işi olduğunu söyledim lafım daha belgeyi almadan minimum şu fiyatlar olmalı gibi düşünce yapısınaydı her meslek böyledir tecrübelendikçe işinizi iyi yaptıkça değeriniz artar.

  Şunu da belirteyim bu OSGB sahipleri uzaydan gelmiyor işyeri hekimleri uzmanlarının arasından çıkıyor. Burada önemli olan çizginin diğer tarafına geçtiğinizde aynı şeyleri savunabilecek misin yani kurstan çıkıp deneyimi olmayan uzmana 3000-4000 tl verecek misin? İşte ben bundan şüpheliyim.   
 11. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  az önce telefondan yazdığım için son bir mesaj hakkı kulllanmak istiyorum izninizle.. :)
  aynı paydada olduğumuzu düşünmesnize sevindim.
  forumdaki diğer mesajlarımdan da anlaşılacağı üzre bu konuda düşüncelerim oldukça gerçekçidir.evet OSGB de para kazancaktır.dediğiniz gibi onlarda yoldan geçen insanlar değil, bu ülkede birşeyler üretmede emek vermiş hekim yada uzman yada sermaye sahipleridir ve doğrudur, iş yapma noktasında risk almışlardır, kutlanmalıdır yaptıkları.
  isg uzmanlarının işlerini kanunlarda belirtildiği şekilde yaptıklarında sıkıntı yaşamayacakları aşikardır.bunun çok çok fazla abartılmasına karşıyım.çünkü suyu çabuk çıkıyor.isg uzmanı çalıştığı firmaya, kıdemine ve vasıflarına göre dediğiniz ve benimde düşüncelerim gibi 10000 de 15000 de kazanabilir.ki benim bildiğim arkadaşlarım var 5-6 bin TL kazanan.taibkide kurstan yeni çıkmış kişiler değil.evet c sınıfı bu arkadaşlar ama başka meziyetleri vasıfları var.maalesef özellikle kurs ortamlarında çok iştah kabartan rakamlar telaffuz edilmekte.ama tecrübesiz uzmanın ortalaması 2000 TL dir benim görüşüme göre de.tabi bu 3000 e kadar çıkabilir.ama fazlasını beklemek genel kurallara aykırılık olur.

  üstteki paragrafı okuyan arkadaşlar hemen demesin "sayfadaki ilk mesajında ne yazdın burada ne yazdın, bunlar çelişki değilmi" üstte ilk mesajda bahsettiğim hak yenilmesi durumu.yani verilen sözlerin tutulmaması, söylenen sözlere aykırı hareket ve sizlerin yani bizlerin aşağılanması basit insan şeklinde muamele görmesi durumu.bunların dışında durum, düşüncem yukarıdaki gibidir.çünkü diğer taraftan bakarsanız 5 yıllık b sınıfı ne kadar almalıdır.? yada 8 yıl tecrübeli a sınıfı ne kadar kazanmalıdır.bunları düşünürsek yola çıktığımız ilk zamanlardaki bu ücret gafletine düşmemiz boşunadır.

  herkese kazasız belasız güzel günler diilerim.   
 12. beyoglu33

  beyoglu33 Guest

  arkadaşlar burda önceki konudada bahsettim bu iş normal yoldan olmazsa kitabına uydurup bu işi yapabiliriz OSGB nin aylık masrafı bayaaaa var işsiz isg uzmanlarıda bayyaa var 3 kuruşa çalışacagımıza bedavaya bu işi yapıp o bölgedeki OSGB leri batıralım olay bu kadar ya adam olsunlar ya adam gibi hakedilen fiyatı verirler yada batarlar, zaten bu OSGB ler bu haliyle taşeron firma gibi birşey bende açmayı düşünüyorum ama böyle hak yiyerek degil herkesin hakkını vererek herkes ne çileler çekti şu üniversiteyi bitirip bi iş sahibi olalım diye sonu bu muydu çar çakalın elinde piyasa olmaz böyle bir şey bir dur diyelim.................

   
 13. beyoglu33

  beyoglu33 Guest

  Birde arkadaşlar saygı duyulacaksa bize saygı duyulmalı onca çakalın içinde yaşıyoruz ve bu sitede bir aradayız,yıllarca okuduk ve bir baktikki ortam çakalların elinde ama birlik olalım o çakalları parçalarız buna inanın yaw...parası olana degil insan olana saygı duyarız ...
   
 14. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  Beyoğlu33 malesef dünya senin hayata bakış açın kadar saf değil. Bu ülkede okudum devlet beni atamak zorunda okudum özelde güzel paralar kazanırım gibi bir ortam yok rekabet yoğun güçlü olan kazanıyor bunu anlayıp önce sonrada hayatımızı buna göre şekillendirmeliyiz. yoksa seleksiyona uğramak kaçınılmaz. son cümlen içinse ben insana olana saygı duyuyorum sırf parası için bir insana saygı duyulmaz esasında öyle bir durum varsa zaten çıkar içindir o, düştüğünde o adam ondan uzaklaşılır eğer saygı duyulacak biri değilse.

   
 15. ordu52

  ordu52 TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar ben istanbulda bir firmadan teklif aldım 2-3 ay kadar önce adam saati 1000tl çalışırmısın demişti dikkatinizi çekerim saati 1000tl diyorum ayda 12 saat artı kişi başı 5 dakikayıda hesaba katarsak minimum 16 saat çalıştırmak zorunda (50 kişi çalışanı baz alarak hesaplanmıştır) buda ayda minimum 16 000tl ediyor farkındamısınız bukadar düşük fiyata çalışan varsa aklından şüphe ederim. bana teklifi niye kabul etmedin diyecekler olabilir, ozamanda sınavı geçememiştim mecburen adamın teklifini kabul edemedim. Adamla diyaloğumuzda beni fırçaladı resmen; nasılmı? ben 13 mayıs sınavını geçemediğimi söyledim oda bana sen dalgamı geçiyorsun, bu işi duyup ciddiye almışsın 2000tl verip kursa gitmişsin nasıl olurda sınavı ciddiye alıp çalışmazsın ve geçemezsin deyip kızdı bana, inanın bana telefondan doğru el pençe durup adamdan ben özür diledim:)))   
 16. Doğuş

  Doğuş TÜİSAG Üyesi

  ordu52 beyefendi... valla öyle bir OSGB varsa o istanbul'da olamaz tam zamandı bir OSGB de çalışıyorum 1400 2 ay ile başladım... 1650 alıyorum... ve 1 yıl bu çileyi çektikten sonra para durumumu ben beliryeceğime inanıyorum ve bu rakamın 2000'in altında olmayacağını biliyorum. Şu anda büyük bir şantiyede ( Maltepe Carrefour SA ) mekanik taşeronunun başında C sınıfı iş güvenliği uzmanıyım...

   
  ordu52 bu yazıya teşekkür etti.
 17. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  ordu52 öyle bir para ne istanbulda nede Türkiye de hiçbir yerde yok.bence biraz kuyumcuların altını görmeden alım için fazla para önermelerine benziyor senin söylediğin.sonra altını götürürsün fiyat düştü derler. :D

  hangi firmaymış bu çok merak edttim.açıklarsan seviniriim.

   
  ordu52 bu yazıya teşekkür etti.
 18. Mine Bah

  Mine Bah TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar iş güvenliği uzmanı olduktan sonra başvurduğuz yerin bölümümüzlemi alakalı olması gerekiyo

   
 19. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  hayır her alanda çalışabilirsiniz ama kendi bölümünüzü ilgilendiren yerlerde iş bulma olasılığınız kanımca daha fazladır.

   
 20. Mine Bah

  Mine Bah TÜİSAG Üyesi

  teşekkürler

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica